Posłuchajcie zwiastunu utworu Crazy Franki Batelić i sprawdźcie, co na temat piosenki, występu scenicznego i oczekiwań wobec Eurowizji mówią kompozytor utworu, menadżer wokalistki i szef chorwackiej delegacji!

Dziś na oficjalnej stronie telewizji chorwackiej zaprezentowano krótki zwiastun utworu Crazy, który w maju podczas Eurowizji 2018 wykona Franka Batelić. Wokalistka sama napisała tekst piosenki, którą skomponował Branimir Mihaljević. Wybraliśmy ten utwór w mgnieniu oka bo jest nietypowy i zaskakujący. Ma w sobie moc, siłę, nowoczesność i wspaniałą produkcję. Mam nadzieję, że publiczność to pokocha – powiedziała reprezentantka Chorwacji.

Franka ma wszystkie cechy prawdziwej światowej gwiazdy i zrobiliśmy wszystko, by stworzyć światowy utwór, trzymając się aktualnych trendów, ale jednocześnie tworząc kompletnie nowe brzmienia i oryginalną atmosferę. Młody Denis Mevlja pełnił dużą rolę w powstawaniu utworu, a produkcja wykonana została w londyńskim Metropolis Studio przez ludzi, który tworzyli dźwięki do utworów Adele, Amy Winehouse, Lany Del Rey i innych. Finalna wersja utworu powstanie w legendarnym Abbey Road Studio. Jestem pewien, że będziecie pozytywnie zaskoczeni słuchając tej piosenki – zapewnia Branimir Mihaljević.

Menadżer Franki Batelić, Siniša Bevanda zdradził koncepcję występu scenicznego. Chcemy pięknego i zachwycającego występu, ale nie planujemy robić nic spektakularnego. Mamy parę interesujących pomysłów i teraz przed nami bardzo intensywny czas, bo musimy nad tą koncepcją pracować – od teledysku i kostiumów po samą prezentację. Dostaliśmy wiele wartościowych porad od uznanych profesjonalistów i kolegów z którymi pracowaliśmy w Zagrzebiu, gdy Franka otwierała koncert Beyonce. To wiele dla nas znaczy – mówi.

Szef chorwackiej delegacji eurowizyjnej, Tomislav Stengl jest pewien, że Franka Batelić będzie kontynuować dobrą passę poprzednich reprezentantów Chorwacji. Nina Kraljić zakwalifikowała się do finału, a Jacques Houdek zajął bardzo wysokie miejsce rok temu, patrząc na wyniki televotingu. Koniec końców był trzynasty, co jest wielkim osiągnięciem. Myślę, że Franka spełni nasze podstawowe wymagania, czyli awansuje do finału. A gdy już tam się znajdzie – wszystkie scenariusze są dozwolone! – zapewnia przedstawiciel HRT.

Zgodnie z losowaniem Chorwacja wystąpi w drugiej połowie pierwszego półfinału Eurowizji 2018 w Lizbonie. Dla Chorwatów istotne jest, że w tej samej grupie wystąpią też takie kraje jak Macedonia, Irlandia, Bułgaria, Grecja czy Szwajcaria. Konkurs będzie w Chorwacji transmitowany za pośrednictwem telewizji HRT (kanał HTV1) oraz radia HRT (HR2) oraz wszelkich urządzeń mobilnych, tabletów czy komputerów za sprawą platformy multimedialnej HRTi. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się oficjalna premiera całego utworu i teledysku do Crazy.

Źródło: HRT, Ivan Horvat, fot.: Facebook