Kim są chłopaki z Future Folk, zespołu biorącego udział w Krajowych Eliminacjach 2018? Posłuchajcie piosenki Krakowiacy i Górale, z która walczyć będą o wyjazd do Lizbony!

Dziś premierę miał kolejny utwór biorący udział KE 2018. Dowiedzieliśmy się, jak brzmi utwór zespołu Future Folk.

Piosenka Krakowiacy i Górale zachowana jest w charakterystycznym dla grupy brzmieniu łączącym elektronikę z folkiem.

Future Folk na polskiej scenie muzycznej istnieje od 2011 roku. W skład zespołu wchodzą  wokalista Stanisław Karpiel-Bułecka, DJ Matt Kowalsky oraz skrzypek Szymon Chyc-Magdzin. 

Stanisław to prywatnie bratanek Sebastiana Karpiel-Bułecki z zespołu Zakopower. Ma 35 lat. Od dzieciństwa zajmował się głównie narciarstwem, jednak porzucił karierę sportową w 2009 aby zająć się muzyką. W tym samym roku założył grupę Gooral z którą nagrał płytę Ethno-Electro. We wrześniu 2011 roku wziął udział w Tańcu z Gwiazdami. W tym samym okresie rozpoczął współpracę z Future Folk. W 2017 roku wziął udział w Azja Express.

Matt to tak naprawdę Maciej Kowalski. Przed rozpoczęciem przygody z Future Folk grał w zespole Dynamid (z którą nagrał trzy płyty) oraz tworzył solową muzykę jako Matt Kowalsky bądź HiQ Kowal. Stworzył muzykę do takich filmów jak Poniedziałek (1998), Wieża (2007) czy Mała Wielka Miłość (2008).

Szymon oprócz muzyką interesuje się także sztuką i architekturą. Nie tylko gra w zespole Future Folk ale pracuje także jako architekt wnętrz.

Zespół do tej pory nagrał dwie płyty studyjne: Zbacowanie w 2012 roku oraz Zbójnicki After w 2017 roku. W 2013 roku grupa wystąpiła w programie Must Be the Music. Tylko muzyka w telewizji Polsat. Ich największy do dziś hit to piosenka Malinowa Dziewczyno, z którą wystąpili w 2014 roku na festiwalu TopTrendy.

Już 3 marca zespół powalczy o możliwość reprezentowania Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Konkurencją w walce o ESC będą m.in. Gromee, Saszan, Monika Urlik i Marta Gałuszewska.

Foto: last.fm/pl/music/Future+Folk

1 KOMENTARZ

  1. […] Future Folk to zespół w skład którego (oprócz wokalisty Stanisława) wchodzą dj Matt Kowalsky oraz skrzypek Szymon Chyc- Magdzin. Wykonawcy tworzą razem od 2011. W tym roku zdecydowali się o wyjazd na Eurowizję. W poniższym wywiadzie przeczytać możecie o tym dlaczego grupa zdecydowała się na udział w selekcjach, kto brał udział w procesie tworzenia piosenki Krakowiacy i Górale oraz dlaczego utwór krótko po premierze zniknął z serwisu You Tube. […]