W zakończonym właśnie finale Eurovision Song Project nie miał sobie równych Giannis Karagiannis i kompozycja „One thing I should have done”, którą usłyszymy w barwach Cypru na scenie w Wiedniu. 

Widzowie i jurorzy nie mieli wątpliwości, że najlepiej w stolicy Austrii poradzi sobie właśnie ten dosyć znany na wyspach muzyk. Giannis urodził się w Limassol i jest nie tylko piosenkarzem, lecz także komponuje własne utwory. Śpiewa od szóstego roku życia. Na Cyprze wygrał wiele konkursów muzycznych.

Kompozycja One thing I should have done to dzieło samego artysty oraz Mike’a Connarisa, który skomponował m.in. utwór Stronger Every Minute Lisy Andreas z 2004 roku – przypomnijmy, że wtedy mieszkańcy wyspy mieli powody do świętowania, bowiem kompozycja zajęła w finale znakomite 5. miejsce – najlepszy jak do tej pory wynik w historii startów Cypru na Eurowizji.

Czy Giannis powtórzy sukces Lisy? Przekonamy się już w maju – przypomnijmy, że reprezentant Cypru wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału 21. maja. Czy ta kompozycja przypadnie do gustu jurorom i widzom w Polsce, której reprezentacja również pojawi się tego dnia na scenie?

Żródło: eurovision.tv, esctoday.com, inf. własne

Fot. esctoday.com

Poprzedni artykułPortugalia stawia na żywą orkiestrę!
Następny artykułPrzygotowań ciąg dalszy
Konrad Szczęsny
Jestem absolwentem warszawskiej polonistyki, na co dzień związanym z polskim show-biznesem. Prywatnie jestem sympatykiem Konkursu Piosenki Eurowizji, który oglądam od 2005 roku, choć pierwszą transmisję śledziłem już w 1994 r. (pamiętam występ Edyty Górniak). 10 lat później usiadłem przed telewizorem, oglądając Eurowizję w Stambule i tak zaczęła się moja przygoda z konkursem już jako bardziej świadomego widza. Swego czasu związany byłem z Dziennikiem Eurowizyjnym. Moją ulubioną polską piosenką eurowizyjną jest ta zaprezentowana w Oslo w 1996 r. przez Kasię Kowalską, czyli utwór "Chcę znać swój grzech". W redakcji opiekuję się Francją i Grecją, wcześniej była to jeszcze Belgia, Cypr oraz Czechy.

2 KOMENTARZE

  1. Ładna piosenka, może tylko nieco usypiająca… no ale znowu kolejna ballada, i jeśli dalej tak pójdzie, to producentom ciężko będzie ustalić kolejność występów 🙂 . Byłem najbardziej za Minus One, mógł też być Doody lub Hovig… no ale trudno. Nie wiem, czy ta piosenka wejdzie do finału, zwłaszcza, jeśli będzie duża konkurencja ze strony ballad 🙂 . Aha, no i już wiem, z czym kojarzy mi się ta cypryjska piosenka, tzn. fragment jej melodii… z fragmentem dość starego, klasycznego już utworu, a mianowicie „To be with you” Mr. Biga… może komuś ta melodia w duszy grała i niechcąco ją przeniósł do tej cypryjskiej piosenki…