Cały czas trwa głosowanie dziennikarzy z różnych krajów w centrum prasowym w Wiener Stadthalle, gdzie odbywa się tegoroczna Eurowizja.

Aktualnie prowadzą Szwecja, Norwegia i Azerbejdżan, zajmując pierwsze trzy miejsca, kolejne państwa kwalifikujące się do finału wg dziennikarzy to Izrael, Słowenia, Łotwa, Czarnogóra, Islandia, Litwa i Czechy. Na chwilę obecną Polska jest na 11. miejscu, co niestety nie dało by nam miejsca w finale.

Przed chwilą odbyły się próby do drugiego półfinału, w którym Monika świetnie sobie poradziła i otrzymała gromkie brawa publiczności. Dodatkową ciekawostką, o której warto wspomnieć jest to, iż podczas występu Moniki publiczność zapala swoje latarki w telefonach komórkowych co jest bardzo spektakularne.

Głosowanie cały czas trwa i nie ma wpływu na ostateczne wyniki podczas półfinału na żywo. Szanse Moniki na dostanie się do finału oceniamy na bardzo realne.

Zobaczcie przygotowania do drugiego półfinału:

Źródło: własne, fot: własne

2 KOMENTARZE

  1. Dzisiaj miałem sen, może proroczy?? 😀
    Śniło mi się, że wygrała Rosja. Drugie miejsce miała Szwecja, trzeciego nie pamiętam, za to na czwartym była POLSKA. Jednak sen to sen. Może się spełni 🙂 Mam nadzieje, że będzie awans. Trzymam kciuki za Monikę 😉