Kto awansuje z pierwszego półfinału według akredytowanej prasy? 

Na kilka godzin przed pierwszym półfinałem zakończono oficjalne głosowanie akredytowanych dziennikarzy, którzy mieli wskazać, które kraje, ich zdaniem, mają największe szanse na zdobycie awansu dzisiejszego wieczora. W głosowaniu wzięło udział 642 dziennikarzy!

W ostatniej niemal chwili prowadzącą od dłuższego czasu Rosję wyprzedziła Estonia. W top3 znalazła się jeszcze Belgia. Dużą niespodzianką jest wskazanie na eliminację Albanii czy Finlandii, którym spore szanse daje zarówno wielu fanów jak i bukmacherzy.

W gronie uczestników, którzy zdaniem dziennikarzy, cieszyć się będą z awansu znaleźli się natomiast Dania, Armenia czy Rumunia, które przed próbami nie radziły sobie zbyt dobrze w rankingach.

Czy zgadzacie się ze zdaniem dziennikarzy?

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli chodzi o dzisiejszy półfinał, to obstawiam, że dalej przejdą: Estonia, Białoruś, Gruzja, Rosja, Belgia, Grecja, Armenia, Finlandia, Holandia i Dania. Nie wykluczam, że zamiast Finlandii, Holandii lub Danii możemy zobaczyć Mołdawię. To jest półfinał, w którym dominują kraje z byłego Związku Radzieckiego.

  2. Oto kolejny przykład jak dziennikarze „znają się” na muzyce. Piosenka Albanii, za którą nie przepadam, ale doceniam (wolniej wpada w ucho), która jest tak uwielbiana przez internautów nie mieści się do pierwszej „10”, nie wspominając o pierwszej „3”. Za to słabiuteńki utwór Danii jest na 9 miejscu. Oj, chyba niektórym słoń nadepnął na ucho:).
    Z jednej strony doceniam obiektywizm dziennikarzy co do utworu z Rosji, ale z drugiej chyba mają za krótką pamięć i solidarność z Ukrainą mają gdzieś:(

  3. Uważam, że Holandia nie znajdzie się w gronie 10 finalistów. Nie widzę miejsca w finale dla tak smętnej i wymęczonej piosenki. Belgia też mi się nie podoba, ale w tym przypadku jestem przekonany, że zyska rzeszę zwolenników.