Marcin Mroziński ponownie będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym festiwalu. Po Konkursie Piosenki Eurowizji 2010 w Oslo i Festiwalu Sunčane Skale 2012 (gdzie z utworem Is that a real love zajął 3. miejsce), przyszła pora na podbijanie Europy Wschodniej. Wokalista zakwalifikował się do finałowej stawki festiwalu Pirogovsky Rassvet w Rosji. Celem imprezy jest promowanie rosyjskiej kultury i języka oraz zacieśnianie współpracy z zagranicznymi twórcami i muzykami. Podczas konkursu każdy z reprezentantów wykonuje dwa utwory – jeden w języku narodowym, drugi po rosyjsku. Nagrodą główną jest czek na 3000 dolarów amerykańskich, a swoje wyróżnienia przyznają zarówno jurorzy, jak i dziennikarze oraz internauci. Ciesze się, że choć aktualnie nie mieszkam w Polsce, to znów będę mógł reprezentować nasz kraj. To dla mnie duże wyróżnienie móc znów stanąć na scenie w biało-czerwonych barwach – mówi Marcin w rozmowie z Eurowizja.org.

Finał festiwalu odbędzie się 10 sierpnia 2013 roku, a o względy jury i internautów powalczą reprezentanci Rosji, Portugalii, Mołdawii, Macedonii, Litwy, Łotwy, Włoch, Izraela, Grecji, Cypru, Bułgarii, Brazylii, Białorusi, Estonii, no i oczywiście Polski. Marcin Mroziński wykona utwór I znów zatrzymać czas cypryjskiego kompozytora Michalisa Antoniou. To właśnie on zaproponował Marcinowi zgłoszenie się do festiwaluPirogovsky Rassvet. Słowa do utworu napisane zostały przez wokalistę. Premiera utworu odbędzie się na początku sierpnia. Michalisa poznałem w Oslo podczas Eurowizji. Kilka tygodni później wysłał mi kilka swoich utworów, a później zaprosił do współpracy przy swoim albumie Passport to the world, na którym znajduje się 21 jego kompozycji. Każdy utwór jest wykonywany przez wokalistę z innego zakątka świata w języku ojczystym. Utwór I znów zatrzymać czas jest owocem naszej współpracy. – tłumaczy wokalista.

Każdy z nas może wspomóc Marcina Mrozińskiego w jego walce o Grand Prix festiwalu! Uruchomiono już bowiem głosowanie internetowe, które traktowane jest jako głos publiczności. Każdy internauta może wskazać swojego faworyta, poprzez kliknięcie na odpowiednie nazwisko w ankiecie. Zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę publiczności podczas festiwalu oraz dodatkowe punkty w klasyfikacji jurorskiej. Aktualnie Polak zajmuje 4. miejsce, z wynikiem 10,5% głosów. Serdecznie zachęcamy do głosowania TUTAJ, a przygotowania Marcina do udziału w tej imprezie będziemy śledzić na bieżąco!