Zespół Go_A zwyciężył w finale programu „Vidbir 2020”, dzięki czemu będzie reprezentował Ukrainę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wokalistka zespołu w rozmowie z serwisem Eurowizja.org opowiedziała o konkursowej piosence Solovey. Dlaczego nie zaśpiewa w konkursie po angielsku?

Finał ukraińskich eliminacji do Eurowizji 2020 odbył się w minioną niedzielę. Jurorzy i telewidzowie jednogłośnie stwierdzili, że na konkurs do Rotterdamu powinien polecieć zespół Go_A z piosenką Sołowej (Solovey, Соловей).

Co działo się w finale Vidbiru 2020? Zobacz pełne wyniki!

Jeszcze przed wygraniem eliminacji zespół zapowiedział, że przed konkursem nie planuje zmieniać wersji językowej utworu. Dzięki temu w półfinale usłyszymy język ukraiński.

Ukraina na Eurowizji 2020: zespół Go_A z „Solovey”

Wokalistka zespołu Kateryna Pawłenko w rozmowie z Eurowizja.org wyjaśniła:

Wydaje mi się, że gdy ludzie mogą nie zrozumieć tekstu piosenki, starają się poczuć emocje. Staramy się przekazać ich jak najwięcej, dlatego mam nadzieję, że nam się to uda

O czym opowiada konkursowy utwór Sołowej? Co wokalistka zespołu Go_A powiedziała nam tuż po wygraniu w finale eliminacji? Cały wywiad znajdziesz na górze strony.

Zespół Go_A: kim są reprezentanci Ukrainy na Eurowizji 2020?

Zespół Go_A powstał w 2012 roku, w jego skład wchodzą Taras Szewczenko, Kateryna Pawłenko, Iwan Hryhoriak i Ihor Didenczuk. W swojej twórczości skupiają się na ukraińskim folku wzbogaconym elektronicznymi dźwiękami, często wykorzystują też instrumenty afrykańskie. Brali udział w wielu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.

Zespół Go_A ma na koncie album studyjny pt. #Idinazvuk oraz single Szczedryj weczir, Rano ranienko i Sołowej, z którym będzie reprezentować Ukrainę na Eurowizji 2020.

Go_A – reprezentanci Ukrainy na Eurowizji 2020, fot. STB