Claudette Pace (ESC 2000)

Poznaliśmy 70 piosenek, które zakwalifikowały się do wstępnego etapu selekcji maltańskich. 

Wczoraj maltański nadawca opublikował długą listę nazwisk szczęśliwców, którzy mają szansę na wystąpienie w przyszłorocznych eliminacjach Malta Eurovision Song Contest 2014. Do wstępnego etapu selekcji spośród rekordowej ilości 210 zgłoszeń komisja artystyczna zakwalifikowała aż 70 piosenek.

Czy na liście znajdziemy jakieś gorące nazwiska? Fani z pewnością będą zawiedzeni brakiem Chiary, która nie zdecydowała się na powrót do konkursu. We wcześniejszych latach regulamin uniemożliwiał jej ponowny start w eliminacjach.

Na liście brak także weteranki Claudii Faniello, która dwukrotnie otarła się nawet o wyjazd na Eurowizję, zajmując drugie miejsce. Rodzinne tradycje będzie podtrzymywał natomiast jej brat Fabrizio Faniello, reprezentant Malty z 2001 i 2006 roku.

Starsi fani pamiętają zapewne Miriam Christine, która w 1996 roku wyśpiewała dla wysp 10 miejsce z piosenką In a woman’s heart. Czy po 18 latach maltańskie jury i publiczność ponownie obdarzą ją sympatią?

29 listopada w programie Xarabank ogłoszona zostanie dwudziestka uczestników, którzy wystąpia na żywo w półfinale 7. lutego. Finał dzień później.

Oto lista 70 zakwalifikowanych utworów:

1. Addictive – Romina Mamo (Linda Persson / Ylva Persson)

2. Again – Nadia (Roger Tirazona / Nadia Vella)

3. All My Love – Fiona Cauchi (Renato Briffa / Keith Zammit)

4. Almost Heaven – Ruth Portelli (Philip Vella / Gerard James Borg)

5. Analyse This – Dorothy Bezzina (Magnus Kaxe / Gerard James Borg)

6. Back To … – Anique (Mark Scicluna / Emil Calleja Bayliss)

7. Bad Girl – Michela Mallia (Samuel Bugia Garrido / Rita Pace)

8. Because I Have You – Amber (Paul Giordimaina / Fleur Balzan)

9. Bite The Bullet – Fire Light (Richard Micallef)

10. Brand New Day – Davinia (Elton Zarb / Matt Mercieca)

11. Call It Love – Jamie Tonna (Marco Debono / Doris Chetcuti)

12. Candy – Jessica Micallef (Carlo Gerada / Matt Mercieca)

13. City Lady – Ryan Paul Abela (Paul Abela / Joe Julian Farrugia)

14. Closer to You – Miriam Christine (Clifford Borg / Miriam Christine)

15. Coming Home – Fire Light (Richard Micallef)

16. Could Have Been Me – Ioana Dalli (Philip Vella)

17. Dazzling – Francesca Borg (Marco Debono / Doris Chetcuti)

18. Don’t Bring Me Down – Jan Cortez (Carlo Gerada / Matt Mercieca)

19. Drop Dead Beautiful – Ylenia Vella (Jason Paul Cassar / Mario Farrugia)

20. Favourite Waste of Time – Floren (Michael Talkzog / Gerard James Borg)

21. For All Those Times – Gloriana Arpa Belli (Renato Briffa / Doris Chetcuti)

22. Grow Up – Natalie Gauci (Natalie Gauci / Peter Busuttil)

23. Here I Am – Anna Azzopardi (Heathcliffe Balzan / Deo Grech)

24. High – Nadine Bartolo (Philip Vella / Cher Vella)

25. How Can I Miss You? – Kylie Coleiro (Matthias Strasser)

26. Hypnotica – Jessika (Philip Vella / Gerard James Borg)

27. I Hope You Know – Kristabel Mercieca (Richard Micallef)

28. I Will Not Surrender – Minik (Michael J Down / Jonas Gladnikoff / Poglajen / Minik)

29. In Too Deep – Cherise Attard (Linda Persson / Ylva Persson / Natasha Turner)

30. In Your Kiss – Jessika (Philip Vella / Jessica Muscat)

31. Invisible – Raquel Galdes (Philip Vella / Gerard James Borg)

32. Just No Place Like Home – Fabrizio Faniello (Johan Bejerholm)

33. Kiss Your Tears Away – Annabelle Debono (Philip Vella)

34. Let The Sunshine In – Sophie DeBattista (Sophie DeBattista / Adam Pakard / Alex Dew)

35. Living Again – Jelena (Philip Vella)

36. Look Wonderful Tonight – Anique (Aronne Chetcuti Caruana)

37. Lovetricity – Christabelle (Magnus Kaxe / Gerard James Borg)

38. Love Will Take Me Home – Franklin (Glen / Beatrice Eriksson / M Frenell / Michael J Down)

39. Made for You – Franklin Calleja (Elton Zarb / Franklin Calleja / Miriam Christine)

40. Magic Moonlight – Annalise Psaila (Chan Vella / Alexia Schembri)

41. Magic Symphony – Eleanor Cassar (Paul Giordimaina / Fleur Balzan)

42. Mi-Mi-Mind – Neville Refalo (Erik Mjorneh / Jonas Thander / Jonny Sanchez / Neville)

43. Now and Forever – Andreana (Vinny Vella / Karl Spiteri)

44. Oblivion – Chris Grech (Philip Vella / Chris Grech / Gerard James Borg)

45. Once in a While – Minik (Elton Zarb / Rita Pace)

46. One Last Ride – Daniel Testa (Stephen Rudden / Lawrence Peter Bridge)

47. Pin The Middle – Debbie Stivala (Peter Paul Galea / Debbie Stivala)

48. Reach the Light – Ben (Benjamin Darmanin / Jonathan Spiteri)

49. Reaching for the Sky – Kaya (Sven Lundholm / Erik Rydmark / Aidan O’Connor)

50. Remember – Dorothy Bezzina (Erik Anjou)

51. Safe – Miriam Christine (Mark Scicluna / Emil Calleja Bayliss)

52. SamaniSahe – Anique (Mark Paelinck / Herman Bartje)

53. Some Kind of Wonderful – Wayne William (Wayne Micallef)

54. Shattered Dreams – Analise Psaila (Chan Vella / Alexia Schembri)

55. Smile – Rikki Lee Scicluna (Mark Attard / Rikki Lee Scicluna)

56. Stronger – Romina Mamo (Philip Vella / Cher Vella)

57. Sweet Surrender – Anique (Magdalena Maj / Magnus Kaxe)

58. Tabula Rasa – Julie Promotski (Augusto Cardinali / Julie Pomorski)

59. Take Me – Pamela (Boris Cezek)

60. Take Me As I Am – Simaria Galea (Jangklev / Schneider / Biglert / O’Connor)

61. Ten – Corazon – Paul Giordimaina / Fleur Balzan)

62. The One – Francesca Borg (O’Connor / Biglert / Schneider / Gronwall)

63. The Question – Nadine Bartolo (Jangklev / Schneider / Biglert / O’Connor)

64. The Thief – Dario Mifsud Bonnici (Tommy Berre / Christian Ingerbrigsten)

65. Under the Sun – Kevin Paul Calleja (Kevin Paul / Peter Borg / Judy Greaves)

66. Until We Meet Again – Deborah C (Elton Zarb / Matt Mercieca)

67. What When Where – Joseph Refalo (Miriam Christine / Gerard James Borg)

68. You – Dayle Camilleri (Minik / Alison Ellul)

69. Your Game – Francesa Borg (Michael Down / Poglajen / Gladnikoff / Francesca Borg)

70. Zest – Simaria Galea (Philip Vella / Cher Vella)

Źródło: escflashmalta.com, fot. georgescintilla.com

2 KOMENTARZE