Bułgaria to obok Ukrainy kraj, który powraca po rocznej przerwie w konkursie. Jest to jednocześnie jedno z pierwszych państw, które ogłosiło swojego reprezentanta. W Rotterdamie ten słoneczny kraj reprezentować będzie dwudziestodwuletnia Victoria. Na holenderskiej scenie wykona utwór Tears getting sober. Posłuchajcie go!

VICTORIA – kim jest?

Urodziła się w Warnie, ma 22 lata. Jest wokalistką i autorką tekstów. Szerszej publiczności dała się poznać w czwartej edycji lokalnego X-Factora, w którym zajęła szóste miejsce. Co ciekawe, w tej samej edycji Kristian Kostow zajął drugie miejsce. W 2018 roku wydała dwa single – Strange Times i I Wanna Know. Ten drugi wyprodukowany został w Los Angeles wraz z zespołem współpracującym z Zaynem (ZAYN) i innymi uznanymi artystami na globalnym rynku muzycznym.

Posłuchaj Tears getting sober

Jak został wybrany utwór?

Dotarliśmy do osób, które miały okazję zasiąść w specjalnej komisji, którą tworzyły osoby w różnym wieku, z każdego zakątka Europy. Przeprowadzono z nimi badania fokusowe. Dokładna liczba jurorów Jest nieznana. Poniżej krótkie sprawozdanie z odsłuchu utworów.

Dostaliśmy do odsłuchu 5 utworów, które były spójne i pasowały do siebie. Brzmiało to jak materiał na płytę. Bardzo klimatyczne, tajemnicze i zarazem intrygujące. Można w nich się doszukać inspiracji Björk, Sii czy lany del rey, jednak przy tym viktoria jest w tym wszystkim sobą.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. i będzie ją reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Do konkursu po roku przerwy powróciła Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.