Telewizja gruzińska opublikowała wczoraj teledysk do ballady Voice of the Heart w wykonaniu Grigola Kipshidze. 

Gruzja jest w tym roku gospodarzem Eurowizji Junior, a na swoim koncie ma już trzy zwycięstwa w tym konkursie. Po raz pierwszy jednak jej reprezentantem będzie solista – Grigol Kipshidze, którego lokalni widzowie kojarzyć mogą z finałów X-Factora. Wczoraj opublikowany został oficjalny teledysk do piosenki Voice of the Heart, czyli eurowizyjnej propozycji Grigola (autorzy: Giga Kukhianidze, Temo Sajaia). Jest to ballada po gruzińsku, w której wokalista może w pełni zaprezentować siłę swojego głosu i przekazać słuchaczom wiele emocji. Czy Gruzini dzięki tej propozycji po raz kolejny sięgną po Grand Prix? Przekonamy się za, nieco ponad, miesiąc!

Do kompletu piosenek na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2017 brakuje jeszcze dwóch utworów – z Armenii i Irlandii. Reprezentantem Armenii jest Misha z piosenką Boomerang, jednak nadal nie wiadomo, kiedy utwór będzie mieć swoją premierę. Z kolei Irlandczycy zdecydowali się trzymać Europę w niepewności aż do połowy listopada. Dopiero jutro (w niedzielę) rusza emisja serii odcinków preselekcji Junior Eurovision Éire, w ramach których jurorzy (głównie uczestnicy dorosłej Eurowizji) wybiorą nowego reprezentanta kraju. Półfinały emitowane będą przez kolejne cztery niedziele, a wielki finał obejrzymy 19 listopada.

Przypominamy, że Eurowizja Junior odbędzie się 26 listopada w Tbilisi (stolicy Gruzji), a polską reprezentantką jest Alicja Rega z kompozycją Mój dom. W wielkim europejskim finale startuje łącznie 16 państw, a zwycięzcę wybiorą wspólnie internauci oraz jurorzy. Transmisję wydarzenia przeprowadzi TVP1.

Źródło: JuniorEurovision.tv, fot.: EBU