Występ Grecji w przyszłorocznym Konkursie Eurowizji coraz bardziej prawdopodobny. Telewizja NERIT ma wkrótce zostać aktywnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców.


W najbliższych dniach nowy grecki nadawca publiczny NERIT stanie się pełnoprawnym członkiem EBU. Otworzy to Grecji możliwość wysłania swojego reprezentanta do Kopenhagi. Jeżeli udział Grecji zostanie potwierdzony, jest wielce prawdopodobne, że wzorem zeszłego roku, greckie preselekcje zostaną zorganizowane we współpracy z prywatnym nadawcą – MAD. Co więcej, Grecji zależy na uzyskaniu wysokiego wyniku. Jak podkreśla w wypowiedzi dla Oikotimes George Prokopakis, dyrektor wykonawczy NERIT, reprezentant Grecji może liczyć na wsparcie w promocji utworu przed majowym konkursem.

Przypomnijmy, że występ Grecji w Kopenhadze stał pod znakiem zapytania. Greckie publiczne radio i telewizja, w ramach programu oszczędnościowego, zostały zlikwidowany. Obecny, tymczasowy publiczny nadawca HPRT nie dysponował w EBU statusem umożliwiającym mu wysłanie swojego reprezentanta.

Wygląda na to, że Grecy kolejny raz okazali się mistrzami improwizacji, trzymając wszystkich w napięciu do ostatniej chwili. Termin zgłoszeń do przyszłorocznego konkursu upływa w połowie listopada. Widać, że determinacja do wzięcia udziału w przyszłorocznej Eurowizji jest duża. Grecja będzie wówczas świętować 40 lat swojej obecności w konkursie.

Źródło: Oikotimes.com, fot.: NERIT

Autorem artykułu jest Kuba Obara