Edyta Górniak (ESC 1994) i Gromee (ESC 2018) połączyli siły i 14 sierpnia podczas Top of The Top Sopot Festival zaprezentowali premierowe wykonanie utworu Król. Dziś utwór ma swoją premierę.

16 sierpnia miała miejsce premiera  singla w serwisach streamingowych i rozgłośniach radiowych, natomiast 14 sierpnia – premiera telewizyjna.  Czy utwór podbije serca fanów? Posłuchajcie sami!

Spotify

Apple Music

Współpraca Górniak i znanego DJ’a to spełnienie marzeń niejednego fana Eurowizji. Jak informuje Gromee na swoim Instagramie, była to owocna i inspirująca współpraca. Nie jest to jednak pierwsze sceniczne spotkanie tej pary. Pierwszy wspólny występ miał miejsce podczas Sunrise Festival 2019 w Kołobrzegu.

Drogi moje i Edyty spotkały się w studiu i od tamtego momentu spędziliśmy wspólnie sporo czasu z muzyką. To dla mnie zaszczyt i ogromna przyjemność pracować z jednym z najlepszych głosów w Polsce a przede wszystkim z tak wrażliwą i utalentowaną kobietą. Powstało sporo muzyki.

Czy możemy zatem się spodziewać większego projektu niż tylko jeden singiel? Piosenka Król to jedna z bardziej wyczekiwanych premier muzycznych tego miesiąca. Do tej pory Gromee współpracował z m.in Anią Dąbrowską (która jest autorką tekstu tego właśnie utworu wraz z Dagmarą Melosik), Beatą Kozidrak, Kasią Dereń, Sarą Chmiel czy Mahan Moin – każdorazowo z ogromnym powodzeniem. Podczas sopockiego festiwalu duet zaprezentował także nowe aranżacje innych przebojów – Sweet Dreams, z repertuaru zespołu Eurythmics, a także One & One, utworu wydanego przez Edytę Górniak 20 lat temu, będącego jednym z jej największych hitów zagranicą.

1 KOMENTARZ

  1. […] Za nami 53. edycja wydarzenia, początkowo znanego jako Międzynarodowy Festiwal Piosenki, a dziś potocznie zwanego sopockim festiwalem. W konkursie o nagrodę Bursztynowego Słowika walczyło pięcioro artystów, w tym trzech biorących udział w Eurowizji: Luca Hänni (Szwajcaria 2019), zespół Lake Malawi (Czechy 2019) oraz Frans (Szwecja 2016). Sensacyjnym zwycięzcą głosowania publiczności okazał się ten ostatni, który na deskach Opery Leśnej zaprezentował swój eurowizyjny utwór sprzed trzech lat – If I Were Sorry. To piąta wygrania Szwedów w sopockim festiwalu. Wcześniej tego zaszczytu doświadczyli m.in zwycięzcy Eurowizji 1984, zespół The Herreys, czy laureat trzeciej lokaty podczas Eurowizji 2011, Eric Saade. Podczas koncertu Top of the Top jako gość specjalny wystąpił także zwycięzca Eurowizji 2019, Duncan Laurence, a nasi reprezentanci Edyta Górniak (1994) i Gromee (2018) zaprezentowali nowy singiel, będący owocem ich współpracy.… […]