Dwa dni temu w londyńskim Cafe de Paris odbyło się London Eurovision Party. Duet reprezentujący Polskę – Gromee & Lukas Meijer zaprezentowali eurowizyjną propozycję Light Me Up. Wykonali również drugi utwór tego duetu Without You. Jak wypadli? Kto jeszcze wystąpił? Przeczytajcie o tym w dzisiejszym artykule. 

Poza polską delegacją w Londynie wystąpili także reprezentanci z: Finlandii, San Marino, Bułgarii, Szwecji, Hiszpanii, Islandii, Litwy, Australii, Danii, Szwajcarii, Czarnogóry, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Irlandii i Francji. Oprócz nich zobaczyliśmy występy gości specjalnych m.in. Lucie Jones (Eurowizja 2017) czy Suzy (Eurowizja 2014).

Gromee przyznał w rozmowie z fanami, że razem z Lukasem bardzo stresowali się przed występem. Na szczęście wszystko potoczyło się po ich myśli i występ zaliczyli do udanych, co widać zresztą po publicznym odbiorze. Występ polskiego duetu jest oceniany jako bardzo dobry. Szczególną uwagę zwraca się na wokal Lukasa, który bardzo się poprawił.

Wraz z ekipą w Londynie była Mahan Moin, współautorka Light Me Up. Czy to oznacza, że zobaczymy ją na eurowizyjnej scenie? Prawdopodobnie to właśnie ona dołączy do chórków w Lizbonie (Gromee potwierdził w rozmowie z fanami, że skład na scenie będzie się nieco różnił od tego z Krajowych Eliminacji). Czy szykują się jeszcze jakieś zmiany? Pamiętajmy, że na scenie może znajdować się maksymalnie sześć osób.

A jakie plany na przyszłość mają nasi reprezentanci?

Niedługo kolejna impreza w Amsterdamie (14 kwietnia), ale wcześniej, bo już w środę, Gromee uda się do Lizbony w celu nakręcenia eurowizyjnej pocztówki. Przypomnijmy, że wszystkich uczestników obowiązuje zakaz publikacji jakichkolwiek informacji dotyczących nagranych pocztówek. Krótkie wideo z udziałem naszych reprezentantów zobaczymy podczas drugiego półfinału, bezpośrednio przed ich występem. Podróż do Portugalii jest głównym powodem nieobecności artysty podczas imprezy w Izraelu.

Poniżej kilka zdjęć z czwartkowej imprezy,
otrzymanych bezpośrednio od Lukasa Meijera:

Wracając jeszcze na chwilę do londyńskiej imprezy, na uwagę zasługuję fakt, że pierwszy raz mogliśmy zobaczyć na żywo występ amerykańsko-bułgarskiej grupy Equinox, która wykonała ich propozycje Bones. Występ był tak dobry, że Bułgaria powróciła do TOP5 w notowaniach bukmacherów.

Przypomnijmy, że Gromee i Lukas Meijer wystąpią w drugim półfinale, który odbędzie się 10 maja w Lizbonie. Przydzielono im jedenasty numer startowy. Więcej informacji na temat kolejności startowej w półfinałach możecie przeczytać w moim poprzednim artykule. Pamiętajmy, że na Polskę głosować mogą mieszkańcy 17 państw uczestniczących w czwartkowym koncercie oraz z trzech krajów automatycznych finalistów – Francji, Niemiec i Włoch. Polacy nie mogą wspierać naszych reprezentantów.

Dziękuję Lukasowi Meijerowi za przekazanie materiałów i zdjęć wykorzystanych przy powstawaniu tego artykułu!

źródło i zdjęcia: archiwum prywatne Lukasa Meijera

2 KOMENTARZE

  1. Słabe, nie widze zadnej poprawy od czasy wystepu w polskich eliminacjach. Mam nadzieje, ze ktos mu powie, ze kubraczek z futerkiem i do tego łancuch to wielki obciach. Probował to juz Piasek i wygrał konkurs jak najbardziej fatalny stroj na Eurowizji chyba.
    Po prostu na wiecej go chyba nie stac, to jest pułap tego Lucasa. Nie widac zadnego pomysłu na gustowne pokazanie tej całkiem dobrej piosenki. Głos cały czas zanika, cały czas mamrocze, o-o-o-o i rece w gore Nie wierze, ze ma cos w zanadrzu, moze dodatkowy łancuch. Bede mile zaskoczony jak cos dopracuje, bo na razie sieczka.