Jak co roku Stowarzyszenie Miłośników Eurowizji OGAE Polska przeprowadza głosowanie wśród swoich członków dot. Krajowych Eliminacji. Według nich największą szansę na zwycięstwo w jutrzejszym koncercie ma Gromee.

Tradycją naszego Stowarzyszenia jest organizowanie różnego typu głosowań. Jednym z nich jest sonda na temat Krajowych Eliminacji. Tegoroczny koncert jest szczególny, gdyż sami kandydaci wzbudzają sporo emocji, których nie zabraknie również podczas sobotniego widowiska.

Członkowie Stowarzyszenia OGAE Polska najchętniej w Lizbonie widzieliby Gromee’ego i Lukasa Meijera z utworem Light It Up (1361 punktów). Uznali oni, że właśnie ten utwór będzie tym, czego Polska potrzebuje na Eurowizji. Na drugim miejscu uplasowała się Isabell Otrębus i jej Delirium (1048 punktów), a na trzecim Monika Urlik z numerem Momentum (960 punktów). W tym roku do głosowania przystąpiły 133 osoby, a każda z nich przyznawała poszczególnym propozycjom punkty według skali eurowizyjnej (1-8, 10 oraz 12 punktów).

Do tej pory Stowarzyszenie OGAE Polska poprawnie wywróżyło tryumf w Krajowych Eliminacjach 6 artystów. Są to: Ich Troje (2006), Isis Gee (2008), Lidia Kopania (2009), Marcin Mroziński (2010), Magdalena Tul (2011) a także ubiegłoroczny faworyt OGAE Polska, Kasia Moś!

Już jutro laureat naszego głosowania, podczas programu Pytanie na śniadanie otrzyma pamiątkowy dyplom. Będzie to wyjątkowe wydanie, poświęcone Eurowizji oraz Krajowym Eliminacjom podczas którego nie zabraknie fanów tego najstarszego konkursu piosenki. Startujemy od 7:55! Gorąco zapraszamy przed telewizory również dziś, po 22:20 na audycję Halo Polonia, emitowaną przez TVP Polonia, oraz na jutrzejszy Lajk! (TVP2, 19:35) gdzie będą gościć przedstawiciele naszego Stowarzyszenia.

Gratulujemy wyróżnienia, a wszystkim finalistom życzymy powodzenia.

 

2 KOMENTARZE

  1. Już kilka razy myślałem czy nie zapisać się do tego OGAE, ale za każdym razem jak tylko widzę ich głosowanie na cokolwiek to mam wrażenie, że to tylko inna nazwa na Polski Związek Głuchych… No byśmy się nie dogadali po prostu…