GROMEE publikuje swój preselekcyjny utwór! Posłuchaj „Light Me Up” i poznaj dorobek artysty!

2
3967

Wśród dziesięciu artystów zakwalifikowanych do finału Krajowych Eliminacji 2018, którzy powalczą o bilet do Lizbony jest Gromee, krakowski DJ i jeden z najpopularniejszych producentów muzycznych w Polsce. Kim jest Andrzej Gromala i jaki utwór zaprezentuje podczas preselekcji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji?

Urodził się i mieszka w Krakowie. To tutaj w 2002 roku założył wraz z kolegami Radio REGION, które dwa lata później przekształciło się w popularną dziś stację RMF MAXXX. Jako producent Gromee współpracował z największymi studiami na świecie, a w jego muzycznych projektach brali udział m.in. Andreas Moe (Gravity), czy Anderz Wrethov (Live Forever).

W 2015 roku miał premierę singiel Follow You, który podbił listy przebojów w Polsce i zajął 11. miejsce na AirPlay Chart. Singiel ten odniósł spory sukces w kraju i za granicą, a Związek Producentów Audio Video oraz Sony Music przyznali artyście Złotą Płytę.

Lata 2016 i 2017 przebiegły pod znakiem kolejnych premier Gromeego. I tak w 2016 roku wydał kolejny singiel „Fearless” (10. miejsce AirPlay Chart Polska) oraz utwór „Spirit” (1. miejsce na AirPlay Chart Polska), do którego głosu użyczyła szwedzka wokalistka Mahan Moin. W 2017 roku Gromee zaprezentował singiel Runaway! nominowany w plebiscycie RMF FM do nagrody Przebój Lata 2017.

W 2017 roku powstał remix utworu Ani Dąbrowskiej Nieprawda, któremu towarzyszył ogromny sukces:

Jesienią 2017 roku miała miejsce premiera kolejnego singla Without You, na którym możemy usłyszeć gościnny występ szwedzkiego wokalisty rockowego Lukasa Meiera:

W czerwcu 2017 roku na gali Eska Music Awards Gromee został wyróżniony nagrodą dla Najlepszego Producenta Muzycznego i DJ w Polsce.

Na 16 marca 2018 roku zaplanowano premierę pierwszego albumu Gromeego Chapter One, na którym znajdzie się utwór Light Me Up zgłoszony przez niego do Krajowych Eliminacji 2018.

Utwór Light Me Up, którego premiera miała miejsce w serwisie YouTube w dniu dzisiejszym  to mieszanka charakterystycznego dla Gromeego elektronicznego brzmienia, muzyki house i popu. Głosu, jak w przypadku singla „Without You”, ponownie użyczył wokalista zespołu No Sleep For Lucy – Lukas Meijer. Teledysk do Light Me Up został nakręcony w Barcelonie.

Jak mówi sam Gromee, do udziału w Krajowych Eliminacjach 2018 namówili go jego fani. Na portalu Facebook można znaleźć grupę #teamgromee, gdzie sympatycy artysty dzielą się głosami wsparcia dla twórczości Gromeego.

Podoba się Wam propozycja Light Me Up?

źródło i zdjęcie: gromeeofficial.com

2 KOMENTARZE