Tegoroczna reprezentantka Gruzji, Nina Sublatti, wystąpi już 19 maja w pierwszym półfinale 60. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem Warrior. Niedawno artystka zaprezentowała swoim fanom akustyczną wersję swojej konkursowej propozycji. A jak przebiegają jej przygotowania do konkursu?

Oficjalna akustyczna wersja piosenki Warrior miała swoją cyfrową premierę pod koniec kwietnia, utwór można kupić za pośrednictwem tej strony. Dodajmy, że sesja nagraniowa singla miała miejsce na początku miesiąca w studiu Bravo Records w Tbilisi. W nagraniu utworu Sublatti towarzyszył gitarzysta Zwiad Mgebriszwili.

Oprócz publikacji nowej wersji swojej konkursowej propozycji, Nina zdecydowała się na udział w kilku przedeurowizyjnych imprezach towarzyszących, dzięki czemu fani mogli usłyszeć na żywo utwór Warrior podczas koncertów Eurovision Pre-Party organizowanego w Rydze oraz Eurovision in Concert w Amsterdamie.

W trakcie obu imprez Sublatti nie tylko zaśpiewała numer Warrior, ale także udzieliła pierwszych wywiadów dla zagranicznych mediów, w trakcie których opowiedziała m.in. o pomyśle na swój występ. Reprezentantka przyznała, że nad prezentacją sceniczną pracuje razem ze szwedzką choreografką, Sachą Jean-Baptiste, mającą na swoim koncie przygotowania m.in. oprawy szwedzkich selekcji Melodifestivalen czy gruzińskiego wersji programu X Factor. Jak jednak podkreśliła Sublatti, na scenie nie zaprezentuje żadnej choreografii tanecznej.

https://www.youtube.com/watch?v=YjNrdECVSrg

Pod koniec kwietnia Nina zaprezentowała także oficjalne logo swojego utworu, które znajdzie się m.in. na okładce singla. Logotyp został wybrany w trakcie specjalnego konkursu dla internautów, który ostatecznie wygrała Ana Asatiani. Swoje projekty nadesłało łącznie 52 uczestników, a wszystkie prace można obejrzeć tutaj.

11134129_846212728785693_151437461196188872_o

Nie próżnują także fani tegorocznej reprezentantki Gruzji. W sieci ukazał się także specjalny minifilm nakręcony przez gruzińskich wielbicieli Konkursu Piosenki Eurowizji, dzięki któremu chcieli oni wesprzeć Sublatti i jej konkursową propozycję. W nagraniu klipu wzięło udział 39 fanów widowiska, którzy zachęcali mieszkańców wszystkich uczestniczących w tym roku krajów do zapoznania się z utworem Warrior. Premiera filmiku odbyła się w programie Communicator transmitowanym przez publicznego nadawcę GPB.

A jak radzi sobie Nina Sublatii w tegorocznych typowaniach fanów oraz bukmacherów? W corocznym głosowaniu wszystkich filii Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji (OGAE) utwór Warrior plasuje się obecnie na 21. miejscu z siedmioma punktami na koncie. W zakładach bukmacherskich Gruzja zajmuje na tę chwilę 27. pozycję, tuż za reprezentantkami Polski oraz Grecji.

Już 17 maja, czyli na dwa dni przed występem w półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji, Sublatti zaśpiewa podczas koncertu Pop Meets Opera organizowanym w wiedeńskiej Opera House. Oprócz reprezentantki Gruzji, w trakcie koncertu zaprezentują się przedstawiciele kilku krajów biorących udział w tegorocznych konkursie, w tym m.in. Boggie (Węgry), Molly Sterling (Irlandia) czy John Karayiannis (Cypr), a także m.in. Conchita Wurst, zwycięzca widowiska z ubiegłego roku.

Tegoroczny, 60. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Hali Miejskiej w Wiedniu. Przedstawicielka Gruzji wystąpi jako ostatnia w pierwszym półfinale widowiska organizowanego 19 maja. O tym, czy zakwalifikuje się do stawki finałowej, zdecydują telewidzowie oraz komisja jurorska. Finał konkursu odbędzie się w sobotę, 23 maja.

Źródło: Facebook Niny Sublatti, esckaz.com, eurovisionireland.net, ogaeinternational.com, oddschecker.com, esctoday.com; fot. screen z teledysku do akustycznej wersji piosenki Warrior