Źródło: ambebi.ge

Dziś poznamy reprezentanta Gruzji na Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Kraj ten wybierze w sposób dla siebie nietypowy. Po raz pierwszy zdecydowano się na format typu talent show – Idola. 

Finaliści Gruzińskiej Gwiazdy przygotowują do finału utwory, który rozpocznie się już dziś o 19:00 (22:00 czasu lokalnego) w Tibilisi. Uczestnicy zmierzą się z utworami specjalnie napisanymi na Eurowizję wybranymi przez specjalną komisję spośród dwustu zgłoszonych. Zwycięska piosenka zabrzmi na Eurowizji w Tel Awiwie.

Podczas wieczoru trzy piosenki i czterech finalistów:

Oto NemsadzeSul Tsin Iare ( Roma Giorgadze)
Giorgi NakashidzeSul Tsin Iare ( Roma Giorgadze)
Liza KalandadzeSevdisperi Zgva ( Levan Basharuli)
Giorgi PruidzeMe Mjera (Tamar Babilua)

Wybrane utwory są wyłącznie w języku gruzińskim i swoją premierę będą miały podczas koncertu finałowego. Co jeszcze wiemy o piosenkach:

Giorgadze, autor Sul Tsin Iare powiedział, że jego celem było skomponowanie piosenki z gruzińskim przesłaniem i została napisana spontanicznie, jednym tchem. Jego utwór zostanie zaprezentowany podczas finału przez dwóch finalistów, są nimi Oto Nemsadze i Giorgi Nakashidze.

Levan Basharuli, autor Sevdisperi zghva, piosenka wybrana przez Lizę Kalandadze, która jest podekscytowana wykonaniem, ponieważ wie, że gruzińska publiczność ma dobry gust.

Me Mjera natomiast to nazwa utworu, który zostanie wykonany przez Giorgi Pruide w ostatniej rundzie gruzińskiego Idola. Jego autorem jest Tamar Babilua. Piosenka została napisana w 2019 roku i według autora opowiada o silnej osobie z wewnętrzną energią, która może zdziałać cuda.

Gdzie oglądać ?

Możesz obejrzeć finał Gruzińskiego Idola  za pośrednictwem następujących kanałów:

GPB 1
Internetowy kanał GPB
FANPAGE EUROVISION GEORGIA
FANPAGE GEORGIAN IDOL

Głosowanie:

Zwycięzca gruzińskiego Idola zostanie wybrany wyłącznie w publicznym głosowaniu. Międzynarodowa widownia także może głosować na najlepsze wykonanie za pośrednictwem Facebooka. Należy tylko wejść na oficjalny profil Gruzińskiego Idola, otworzyć Messengera i wybrać listę uczestników, a następnie należy kliknąć nazwisko uczestnika i wybrać „głosuj”.

Koncert poprowadzą Ruska Makashvili i Vaniko Tarkhnishvili. Pojawi się także jury ale tylko, aby przekazać widzą swoją opinię. Jury w składzie:

Tinatin Berdzenishvili (dyrektor działu Medów i komunikacji w GPB)
Zaza Shengelia (Prezes Bravo Record Studio)
Stephane Mghebrishvili (muzyk i piosenkarz)
Natia Todua (zwycięzca The Voice Germany)

Niespodzianką będzie gość specjalny, który zaśpiewa podczas finału.

Źródło: esctoday.com, facebook, ambebibi.ge