Poznaliśmy właśnie kolejny utwór na Eurowizję Junior. Dla Gruzji zaśpiewa Mariam Mamadashvili, a jej utwór „Mzeo” miał dziś swoją premierę! Jak go oceniacie?

Telewizja gruzińska zdecydowała się wysłać na Maltę Mariam Mamadashvili, która wygrała wewnętrzne preselekcje. Dziś opublikowano utwór „Mzeo”, który napisano specjalnie dla młodej wokalistki. Autorami ballady są Giga Kukhianidze i Maka Davitaia. Będzie to już dziesiąty start Gruzji w konkursie, a ten kraj do tej pory dwukrotnie wygrał – w 2008 i 2011 roku.

Do kompletu piosenek brakuje nam czterech propozycji – z Armenii, z Izraela, z Malty i z Irlandii. W tym ostatnim kraju preselekcje narodowe zakończą się dopiero 6 listopada. Poniżej prezentujemy aktualną listę uczestników:

Miło jest nam poinformować, że nagranie do utworu „Nie zapomnij” polskiej reprezentantki Olivii Wieczorek świetnie radzi sobie na oficjalnym kanale YouTube Eurowizji dla Dzieci. Chociaż dodane było później niż inne utwory, to jednak już teraz ma ponad 141 tys. odtworzeń, co daje nam trzecie miejsce w rankingu popularności na YouTube. Pierwsza jest Macedonia z 210 tys. odtworzeń, a druga Bułgaria ze 147 tys., jednak oba te utwory były opublikowane wcześniej niż polska propozycja! Olivia popularnością przebija już m.in. faworytki z Rosji (135 tys. odtworzeń).

Eurowizja Junior 2016 już 20 listopada o 16:00 w TVP1 oraz TV Polonia. Show potrwa 2 godziny i 35 minut. Na razie nie znamy jeszcze prowadzących konkursu. Warto przypomnieć, że w tym roku po raz pierwszy podczas konkursu nie odbędzie się głosowanie widzów, a zwycięzcę wskażą dwie komisje jurorskie – profesjonalistów i dziecięca.

Źródło: YouTube, JuniorEurovision.tv, fot.: Maciej Błażewicz, 2016