Już 10 listopada 2013 roku w Amsterdamie odbędzie się ceremonia wręczenia nagród MTV Europe Music Awards. Artyści z całego świata otrzymają statuetki w wielu kategoriach. 

O nagrodę artysty międzynarodowego walczy dziesięciu wykonawców z całego świata. Faworytami fanów do zdobycia nagrody jest znany na całym świecie kanadyjski piosenkarz Justin Bieber oraz brytyjsko-irlandzki zespół One Direction. O statuetkę starają się również dwie sławy z eurowizyjnego świata: Lena Meyer-Landrut i Marco Mengoni. Ich konkurentem z Polski będzie Kamil Bednarek.

Lena Meyer-Landrut dwukrotnie reprezentowała Niemcy w Konkursie Piosenki Eurowizji. Pierwszy raz, w 2010 roku z piosenką „Satellite” zwyciężyła, zdobywając 246 punktów. Drugi raz pojawiła się na ESC w 2011 z piosenką „Taken by a Stranger”, zajmując 10. miejsce. W tym samym roku jej drugi album „Good News”, pokrył się platyną a Lena otrzymała nominacje do europejskiej nagrody MTV EMA.

Marco Mengoni wygrał w 2009 roku trzecią edycje włoskiego programu „X Factor”.  W 2010 roku otrzymał nagrodę MTV EMA w kategorii „Najlepszy Włoski Artysta” oraz „Najlepszy Artysta Europejski”. W 2013 roku wygrał Festiwal Piosenki Włoskiej w Sanremo z utworem „L’Essenziale”, z tą piosenką reprezentował Włochy podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Szwecji – zajął 7. miejsce.

O tym, kto zdobędzie statuetkę w kategorii artysty międzynarodowego dowiemy się już w najbliższą niedzielę. Jednak nie liczy się tylko wygrana, bowiem już sama nominacja jest wielkim wyróżnieniem dla artystów.

 Źródło: Wikipedia, MTVema.com (fot.)

Autorem artykułu jest Emil Kolasiński