Uszczupliła się liczba szczęśliwców, którzy ciągle walczą o możliwość reprezentowania kraju gospodarza na Konkursie Piosenki Eurowizji w Izraelu.

Niedawno informowaliśmy, że do głównej fazy programu HaKokhav HaBa (Wschodząca Gwiazda) awansowało 20 wykonawców. Na dziś liczba ta jest dwa razy mniejsza. Co się działo w programie w przeciągu ostatnich dwóch tygodni?

W pierwszym odcinku trzeciej fazy nastąpił spory przesiew chętnych na wyjazd na Eurowizję. Dwudziestka wykonawców podzielona została na duele, gdzie poddawani byli ocenie jurorów i widzów. Z każdego dalej awansował bezpośrednio uczestnik, który zdobył większy procent łączonego poparcia. Z pośród 10 przegranych jury w składzie Asaf Amdurski, Keren Peles, Harel Skaat (ESC 2010), Sziri Maimon (ESC 2005) oraz duet Static i Ben El Tawori wybrało dwóch, którzy dalej mogli ubiegać się o tytuł reprezentanta Izraela.

Jury ocaliło Szefitę oraz Awrahama de Karwalho. Tym samym z rywalizacji odpadło ośmiu wykonawców.

W kolejnym odcinku wykonawcy po raz kolejny mierzyli się ze sobą w duelach. Tym razem mogli być spokojniejsi. Jury spośród przegranej szóstki ocalić mogło aż pięć osób.

Jurorzy postanowili, że tym razem odpaść powinna Klara Sabag. 

W kolejnym epizodzie wszyscy musieli się zmierzyć ze wszystkimi. Odpadło „najsłabsze ogniwo”, czyli ten, kto zdobył najmniejsze poparcie widzów oraz jury.

Na tym etapie swoją przygodę z programem zakończył Oszer Biton. 

Na daną chwilę najwięcej mówi się o szansach na zwycięstwo największej gwiazdy programu, czyli Maji Buskili, tenorowej rewelacji Kobiego Mariamiego oraz zespołu złożonego z niepełnosprawnych muzyków, The Shalva Band. W rywalizacji pozostaje ciągle chórzystka zwyciężczyni Eurowizji, Netty Barzilaj, czyli Danielle Mazuz.

Najbliższy odcinek pokazany zostanie w sobotę, o godz. 20:15. Oglądać będzie go można pod tym linkiem.