Wybór izraelskiego reprezentanta coraz bliżej. Już 13 lutego odbędzie się finał HaKokhav HaBa – The Rising Star. Tymczasem przed nami ćwierćfinał programu. Kto w nim zaśpiewa?

W ostatnim etapie wystąpili:

Z dziewiątki artystów wyeliminowany został tylko pochodzący z Kolumbii Jose Steinberg. Pozostałych ośmiu zobaczymy w ćwierćfinale. Do półfinału awansuje sześciu, a do finału czterech wykonawców. Ostatni odcinek planowany jest na 13 lutego.

Dziś o 20:00 planowana jest transmisja pierwszej części ćwierćfinału. Dokończony zostanie tradycyjnie jutro, również o godz. 20:00. Transmisje śledzić można będzie TUTAJ (po wejściu w link należy kliknąć „12”).

Tymczasem Izrael zbiera potencjalne eurowizyjne piosenki. Utwory przyjmowane będą do 19 lutego do godz. 10:00. Każdy zgłaszający może wystawić maksymalnie dwie piosenki. Języki w których przyjmowane będą utwory to angielski i hebrajski.

Izrael wystąpi w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Reprezentant tego kraju zmierzy się 8 maja m.in. z Saarą Aalto z Finlandii, Eugentem Bushpepą z Albanii, Mikolasem Josefem z Czech czy Eleni Fureirą z Cypru.

Źródło: wiwibloggs.com, mako.il

Foto: wiwibloggs.com