Ogromna niespodzianka z Podgoricy! Wczoraj informowaliśmy, że RTCG być może weźmie udział w konkursie, a dziś nadawca ogłosił reprezentanta kraju!

Telewizja czarnogórska w pełni potwierdza udział w Eurowizji 2016 i ogłasza, że reprezentantem kraju w Sztokholmie będzie trio Highway, złożone z wokalisty Petara Tošicia oraz gitarzystów Marko Pešicia i Luki Vojvodicia. Muzycy pochodzą ze stolicy kraju – Podgoricy, a popularność zdobyli dzięki uczestnictwu w drugiej edycji talent-show „X Factor” organizowanego wspólnie dla Czarnogóry, Serbii, Chorwacji Macedonii oraz Bośni i Hercegowiny. O tym, że to właśnie ten zespół pojedzie do Szwecji, zdecydowała specjalna komisja powołana przez nadawcę RTCG, a w jej skład weszli Dragan Tripković, Nada Vučinić, Slaven Knezović i Milorad Šule Jovović. Jak czytamy w komunikacie prasowym, komisja jednogłośnie stwierdziła, że trio Highway najbardziej nadaje się na reprezentanta Czarnogóry 2016.

Grupa Highway zajęła podczas „X Factor Adria 2” wysokie 4. miejsce, a miesiąc temu Petar, Marko i Luka podpisali kontrakt z wytwórnią Menart, która reprezentuje w regionie giganta Sony Music. W tym roku formacja zajęła 3. miejsce podczas wieczoru debiutantów festiwalu Sunčane Skale w Herceg Novi. Będzie to siódmy reprezentant niepogledłej Czarnogóry podczas Konkursu Piosenki Eurowizji. Póki co nie wiadomo jakiego rodzaju utwór wykonany zostanie w Sztokholmie – spodziewać się można wszystkiego, od pop-rocka po elementy tradycyjne. Poniżej prezentujemy utwór „Bar na kratko” z festiwalu Sunčane Skale oraz jeden z występów w „X Factor”.

https://www.youtube.com/watch?v=-JDA7TaeL0E

Źródło: RTCG, Vijesti fot. Highway i Dino Merlin (Facebook)

1 KOMENTARZ