Nowa płyta Donatana & Cleo w pierwszy dzień oficjalnej sprzedaży uzyskała status złoty. Obecnie nasi tegoroczni reprezentanci na Eurowizji przemierzają Polskę w celu promocji albumu ‚Hiper Chimera’.

Niewątpliwie Donatan & Cleo to najpopularniejszy duet muzyczny w Polsce. Rok 2013 i 2014 zdecydowanie należał do nich – w tym czasie zdobyli niemal wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne w kraju. Ich przeboje m.in. eurowizyjny utwór My Słowianie, Brać czy Cicha Woda przez wiele tygodni nie schodziły z 1. miejsca list przebojów w największych rozgłośniach radiowych w kraju, a teledyski do singli przekroczyły łączną liczbę 80 milionów wyświetleń. 7 listopada miała miejsce premiera długo wyczekiwanego krążka artystów – Hiper / Chimera.

Nowy album zaskakuje swoją różnorodnością. Mieszanka stylów – hip hopu oraz rapu – genialny wokal Cleo oraz produkcja Donatana jest na prawdziwie światowym poziomie. Do współpracy przy tworzeniu tego materiału muzycznego zostali zaproszeni m.in. Kamil Bednarek, zespół Enej, Mioush oraz Sitek. Na płycie znajdują się łącznie 32 kompozycje. Krążek został wydany w solidnej szlachetnej oprawie, ponadto zawiera grubą książeczkę ze zdjęciami i tekstami utworów.  Niewątpliwie Hiper / Chimera okaże się jedną z najważniejszych płyt tego roku – w pierwszym dniu oficjalnej premiery album pokrył się złotem.

Obecnie artyści przemierzają Polskę w celu promocji najnowszego dzieła. Na spotkaniach z duetem pojawia się zawsze kilka lub kilkanaście tysięcy fanów. Mimo to każdy może liczyć na autograf lub pamiątkowe zdjęcie. Donatan i Cleo są idealnym przykładem, że poza Eurowizją można odnieść również wielki sukces na polskim rynku muzycznym – nagrywają nowe utwory, koncertują, chętnie udzielają wywiadu i nie boją się pytań dotyczących tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, o czym mogą się przekonać słuchacze audycji radiowej Dobry wieczór Europo. Nasz redaktor Maciej Mazański zadał artystom wiele interesujących pytań i tym samym uzyskał mądre oraz rzeczowe odpowiedzi. Bezpośredni link do wczorajszej audycji dostępny jest tutaj: http://radiopraga.pl/archiwum-audio/435-17-donatan-i-cleo

Przypominamy, że Donatan & Cleo reprezentowali Polskę na Eurowizji po dwuletniej nieobecności naszego kraju w konkursie. Zostali wybrani przez specjalną komisję powołaną przez TVP. W Kopenhadze został zaprezentowany utwór My Słowianie, który szturmem zdobył serca polskiej publiczności. Nasi reprezentanci uplasowali się na 14. miejscu – jest to czwarty najlepszy wynik polskich startów w historii. Duetowi życzymy co najmniej diamentowej płyty i mnóstwo sukcesów – jesteśmy dumni, że nasi reprezentanci poza Eurowizją odnoszą takie sukcesy – tak trzymać!

Przy okazji z czystym sumieniem rekomendujemy płytę Hiper / Chimera – jeżeli chcesz posłuchać muzyki na światowym poziomie, to ta płyta jest właśnie dla Ciebie! Ponadto, możesz zdobyć ją w bardzo prosty sposób – wystarczy wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez eurowizja.org i Dobry wieczór Europo! Szczegóły na https://www.facebook.com/dobrywieczoreuropo!

Płyta, którą można wygrać, została dodatkowo opatrzona podpisem Donatana, Cleo, Pauli Tumali i Oli Ciupy – tak jest, to dokładnie ta, którą Donatan podpisuje na zdjęciu dołączonym do tego artykułu!

Telewizja Polska potwierdziła uczestnictwo w przyszłorocznym – jubileuszowym – 60. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Wiedniu. Podobnie do tegorocznego procesu selekcji – nasz nowy reprezentant zostanie wskazany przez komisję ekspertów powołaną przez TVP. Nazwisko przyszłorocznego reprezentanta Polski poznamy najpóźniej w pierwszych dniach marca.

Źródło: materiały prasowe, Maciej Mazański, inf. wł., youtube.com, eurovision.tv, tvp.pl

Zdjęcie: autorem zdjęcia jest Maciej Mazański