Od zwycięstwa Amaii i Alfreda, którzy będą reprezentować Hiszpanię podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie, minęło już 6 tygodni. Mimo to czas ten nie był dla nich wypoczynkiem. Amaia wygrała talent show Operatión Triunfo, duet promował się w całej Hiszpanii, następnie razem nakręcili teledysk do Tu canción oraz dopracowali swój eurowizyjny utwór. Zobaczcie efekt ich pracy.

Tu Canción to piosenka, którą napisał Raul Gomez. Amaia i Alfred podczas specjalnej gali talent-show Operación Triunfo skradli swoim wykonaniem serca widzów i wywalczyli bilet do Lizbony. Duet w ostatnim czasie nagrał ostateczną wersję swojej piosenki, z którą pojadą na Eurowizję. Zmiany w swoim utworze Tu Canción zostały dobrze przyjęte przez fanów. Prosta piosenka ma teraz mocniejsze instrumentarium oraz spektakularne zakończenie. Alfred i Amaia również brzmią lepiej, ale nadal zachowują czułość i emocje zakochanej pary.

9 marca na antenie TVE 1 miał premierę teledysk do piosenki Tu Canción. Podczas specjalnego programu w studio gościli sami artyści, a gospodarzem był Roberto Leal, prowadzący Operación Triunfo 2017.

Był to pierwszy raz, kiedy hiszpański duet nagrywał wideoklip muzyczny. Teledysk powstał w lutym, w studiu w Madrycie, przy pracy z Gusem Carballo, reżyserem wielu teledysków hiszpańskich artystów takich jak Diego Torres, Pablo Alborán, Pablo López, Vanesa Martín, Barei, czy Manuel Carrasco.

Koncepcja była prosta. Braterstwo, wrażliwość i magia – to trzy cechy, które towarzyszą Amaii i Alfredowi podczas teledysku do Tu Canción: historia miłosna, która koncentruje się na magii między dwoma artystami i ich wokalnej sile. Zobacz teledysk poniżej:

Amaia i Alfred rozpoczęli już próby do Eurowizji i zdradzili kilka szczegółów na temat ich inscenizacji w Lizbonie. Ich występ będzie bardzo lekki, intymny i naturalny. Wykonawcy dali im swobodę na scenie, aby para wyrażała swoje uczucia w danej chwili, bez wyreżyserowanych gestów. Podczas trzyminutowej prezentacji w Lizbonie będą chcieli, aby każdy mógł identyfikować się z Tu Canción (tłum. twoja piosenka) i nieść przesłanie o miłości, która jest uniwersalna, bez względu na wszelkie różnice i bez żadnych barier w okazywaniu jej ludziom w każdej postaci.

Ponadto hiszpański nadawca krajowy, TVE ogłosił, że Amaia i Alfred będą uczestniczyć w promocyjnej trasie koncertowej w całej Europie. Duet wystąpi podczas imprez przed eurowizyjnych w Amsterdamie, Londynie, Madrycie i Tel Avivie. Będą mogli nie tylko zaprezentować swój utwór fanom Eurowizji, ale także spotkać się i poznać swoich rywali.

Mimo iż kolejne kraje prezentują swoje eurowizyjne piosenki miłosna ballada Hiszpanii wciąż utrzymuje się wysoko w notowaniach bukmacherów, którzy sugerują, że Hiszpania może osiągnąć najlepszy wynik w Eurowizji sprzed 17-stu lat, kiedy David Civera zajął 6. miejsce w 2001 roku z piosenką Dile que la quiero.


Okładka singla Tu Canción

Źródło: rtve.es, ogaespain.com, esctoday.com, wiwibloggs.com Zdjęcie: ogaespain.com

3 KOMENTARZE

  1. […] W tym roku wszyscy uczestnicy Eurowizji przejdą przez magiczne drzwi, które przeniosą ich ze swoich krajów do różnych zakątków Portugalii. Drzwi Hiszpanii zabrały Amaię i Alfreda do Lagoa das Furnas, jednego z charakterystycznych miejsc Azorów. Artyści udali się także ugotować danie typowe dla portugalskich wysp – cocido das furnas. Jest to tradycyjne danie, które jest gotowane przez ponad sześć godzin w cieple wulkanicznej gleby San Miguel. W najbliższym czasie para wyruszy w przed eurowizyjną trasę koncertową o czym można przeczytać TUTAJ. […]

  2. A ja kupuję ten produkt, muzycznie sprawnie doszlifowany na tyle ile można, Sztuczność? Tak… no i co z tego? Ja tam szukam miłej, wpadającej w ucho nuty w piosenkach, a nie wskazówek do życia… „Salvador śpiewał” – dawka humoru na dziś u mnie przekroczona po przeczytaniu tego fragmentu…

  3. Rok temu pan redaktor Maciej z eurowizja.org trafnie zwrócił uwagę iż Kristian Kostov z Bułgarii to „Produkt”. Koncept myzyczno-produkcyjny, ze sztabem ludzi w tle. Nie jest to zarzut czy ujma, ale stwierdzenie faktu.

    Tegoroczna propozycja Hiszpanii to dla mnie też „Produkt”. Różnica tylko taka, że o ile Bułgara „kupowałem” o tyle tego duetu nie jestem w stanie.

    Za sztuczne. Udawanie miłości. Poza tym zarzut iż skopiowali Salvadora Sobrala- niekoniecznie. Salvador śpiewał, a tutaj- z szacunkiem, ALE- pan Alfred miałczy.