Już za kilka dni Hiszpania jako pierwsza rozpocznie poszukiwanie idealnego kandydata do udziału w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji 2019.

Hiszpański nadawca RTVE potwierdził, że Hiszpania weźmie udział podczas Eurowizji 2019, która odbędzie się w Tel Awiwie. W związku z tym, że Operación Triunfo 2018 rozpocznie się w najbliższą środę, tj. 19 września, telewizja ogłosiła przy okazji, że wybierze swojego reprezentanta na konkurs przez pokaz talentów OT 2018.

W nadchodzącej edycji OT weźmie udział 18 kandydatów. W najbliższą środę odbędzie się pierwsza gala, z której tylko 16 kandydatów przejdzie do następnego etapu konkursu. Kto ostatecznie reprezentować będzie Hiszpanię podczas Eurowizji 2019, dowiemy się za ok. 14 tygodni.

Oto lista uczestników Operación Triunfo 2018:
África
Albra Reche
Alfonso
Carlos Right
Damion
Dave
Famous
Joan Garrido
Julia
Luis
María
Marilia
Marta
Miki
Natalia
Noelia
Rodrigo
Sabela

Dokładne informacje i sylwetki uczestników znajdują się na oficjalnej stronie nadawcy.

Podczas konferencji prasowej Toni Sevilla, dyrektor RTVE, powiedziała, że proces selekcji do Eurowizji nie został jeszcze rozstrzygnięty, ponieważ rozważanych jest wiele możliwości. W trakcie eurowizyjnej gali OT 2018 może dojść do zmian. Jedna kwestia jest jasna: producenci będą chcieli zapewnić autorom piosenek dłuższy czas na tworzenie utworów, aby stworzyć jak najlepsze numery dla przyszłych artystów.

Przypomnijmy, że w tym roku podczas gali eurowizyjnej OT 2017 wybrano piosenkę Tu canción, którą wykonał duet Amaia i Alfred. Ponadto, format wyprodukował hit Lo malo w wykonaniu Any Guerry i Aitany, który odniósł sukces nie tylko w Hiszpanii, ale w całej Europie.

Operacion Triunfo 2018 rozpocznie się w środę 19 września w TVE1 o godz. 22:30. Co tydzień uczestnicy będą walczyć o przejście do finału. Łącznie zaplanowano 14 koncertów. Format OT po raz kolejny odbędzie się w Barcelonie i show prowadzić będzie Roberto Leal. Będzie to już piąty raz, kiedy Hiszpania poprzez ten telewizyjny konkurs zdecyduje, kto pojedzie na Eurowizję. Do tej pory wybrano w ten sposób reprezentanta na konkurs w latach 2002-2004 oraz w 2018.

Źródła: RTVE, esctoday Zdjęcie: rtve.es

1 KOMENTARZ