Logo i slogan Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach

12-letnia Melani Gaspar Garcia została ogłoszona reprezentantką Hiszpanii w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019. Krajowy nadawca, TVE, postawił na doświadczoną, młodą wokalistkę, wybierając zwyciężczynię The Voice Kids. 

Dziś w programie A partir de hoy poznaliśmy nazwisko piątego już w historii Eurowizji Junior reprezentanta Hiszpanii. Będzie nią Melani Gaspar Garcia, pochodząca z Walencji, zwyciężczyni czwartej edycji lokalnej wersji formatu The Voice Kids (La Voz Kids). Jak sama przyznała po ogłoszeniu decyzji przez TVE, udział w konkursie jest dla niej spełnieniem marzeń.

https://twitter.com/EurovisionJrTVE/status/1153978532168634374

Melani śpiewa od ósmego roku życia, gra na skrzypcach i pobiera lekcje gry na fortepianie. Największe inspiracje czerpie z muzyki klasycznej. To właśnie wykonaniem utworów z tego gatunku zaskarbiła sobie sympatię hiszpańskiej publiczności. Szersze uznanie zdobyła dzięki udziałowi w The Voice Kids zimą 2018 roku, gdzie podczas przesłuchań w ciemno wykonała operowy szlagier – O Mio Bambbino Caro.

Czy powinniśmy spodziewać się, że Melani wykorzysta swój operowy głos w Gliwicach? Prawdopodobnie tak. Przechodząc kolejne etapy hiszpańskiego The Voice’a, udowodniła, że potrafi połączyć wyróżniające umiejętności wokalne z muzyką współczesną. Po programie wydała własną wersję posągowego utworu Vivo Por Ella, który w pierwotnej wersji śpiewa duet jej muzycznych autorytetów – Andrea Bocelii i Marta Sanchez, jedna z najbardziej popularnych śpiewaczek operowych w Hiszpanii.

Hiszpania powraca na Eurowizję Junior po 13 latach. Do tej pory reprezentantom kraju szło fenomenalnie – na koncie mają dwa drugie miejsca i jedno zwycięstwo, które zdobyła María Isabel z piosenką Antes muerta que sencilla. Czy Melani Garcia powtórzy jej sukces? Przekonamy się 24 listopada podczas 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach.

Update (4 października 2019)

20 września opublikowano minutę utworu. Tym samym poznaliśmy tytuł finałowej piosenki – Marte. 4 października opublikowano piosenkę w całości.

https://www.youtube.com/watch?v=WdEGWyikkns

19 KOMENTARZE