Telewizja RTVE opublikowała wszystkie utwory, które zostaną zaprezentowane podczas finału hiszpańskich preselekcji. Koncert Objetivo Eurovisión odbędzie się 1 lutego o godzinie 22:30.

Na początku lutego władze hiszpańskiego nadawcy publicznego zdecydowały o organizacji finału narodowego. Do finału narodowego zaproszono – we współpracy z najważniejszymi wytwórniami muzycznymi w kraju – 6 młodych artystów, w których pokładana jest nadzieja w zdobycie wysokiego miejsca w stolicy Szwecji.

Na stronie RTVE zostały opublikowane wszystkie finałowe utwory. Poniżej prezentujemy pełen skład Objetivo Eurovisión:

https://www.youtube.com/watch?v=IfpVZs-njzs

https://www.youtube.com/watch?v=0aCTdNHCTAk

  • Electric Nana – Now (Teraz)

https://www.youtube.com/watch?v=dRkTurCBNJ0

https://www.youtube.com/watch?v=kiO4kf9FQJQ

Od wczoraj rozpoczęła się intensywna promocja koncertu finałowego oraz Konkursu Piosenki Eurowizji w tym iberyjskim kraju. Nie jest obca wiadomość, że popularność największego muzycznego widowiska na świecie zanotowuje coraz większy spadek w Hiszpanii. Sekcja rozrywki stacji RTVE zorganizowała specjalne programy muzyczne – które będą emitowane w radiu – oraz bloki tematyczne na kanałach TVE 1, TVE 2, TVE International, a także współpracuje z kilkoma tygodnikami opinii publicznej, które również będą zamieszczały relacje z organizacji Eurowizji w Sztokholmie. Ponadto będą na bieżąco informować o przygotowaniach nowego reprezentanta kraju do majowego występu.

Ostateczną decyzję o tym, kto pojedzie do Szwecji podejmą telewidzowie oraz dwuosobowe jury, składające się z utytułowanego hiszpańskiego artysty oraz gwiazdy międzynarodowej. Koncert finałowy Objetivo Eurovisión odbędzie się 1 lutego o godzinie 22:30. Transmisja będzie dostępna na oficjalnej stronie nadawcy publicznego oraz na eurovision.tv

Źródło: rtve.es

Zdjęcie: EBU

3 KOMENTARZE

  1. Hiszpania postawiła na świetne piosenki. Każda z nich podoba mi się w mniejszym lub większym stopniu. Jednak największe szanse wróżę Electric Nana – to jest tak energetyczny kawałek, że powinien wpaść Europie w ucho. Bardzo podoba mi się też Maria Isabel, to naprawdę dobry kawałek, nie wiem tylko, czy wystarczająco radiowy, by zadowolić gusta mieszkańców różnych części Europy. Electric Nana jest bardziej światowa w tym, co robi. Maria Isabel wielu będzie kojarzyła się z piosenkarzami, którzy tworzą utwory pod telenowele… Mnie to absolutnie nie przeszkadza.