Dzisiejszy wieczór przynosi niespodziewane doniesienia z Holandii. Trijntje Oosterhuis będzie reprezentować Kraj Tulipanów podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Wiedniu.

Ostatnie tygodnie przynosiły wiele informacji z Amsterdamu odnośnie wykonawcy, który pojedzie w barwach Holandii na przyszłoroczny konkurs. Najczęściej wskazywało się Alaina Clarka, Dotana i właśnie Trijntje Oosterhuis, znaną w kraju jako wokalistka solowa oraz członkini zespołu Ladies of Soul.

Podczas wieczornego talk show w jednej z prywatnych stacji gościem była Anouk, reprezentantka Holandii podczas zeszłorocznej Eurowizji. Wokalistka nieśmiało dała do zrozumienia, że przygotowuje piosenkę dla przyszłorocznego reprezentanta. Ta informacja rozgrzała do czerwnoności środowisko eurowizyjne w mediach społecznościowych. Fani szybko powiązali ten fakt z osobą Trijntje, która już miała okazję blisko współpracować z Anouk.  Na oficjalne potwierdzenie NOS (holenderskiej sieci nadawców publicznych) nie trzeba było długo czekać.

Trijntje to doświadczona wokalistka. W 1990 roku była założycielką grupy Total Touch, która szturmem zdobyła holenderski rynek. W 1997 roku formacja wygrała festiwal w Sopocie. Od 1999 roku wokalistka występuje samodzielnie. Do tej pory wydała osiem albumów z czego większość pokryła się co najmniej złotem. Ostatni album Oosterhuis został współtworzony przez Anouk, która napisała większośc utworów dla swojej koleżanki. Od trzech sezonów wokalistka jest jednym z trenerów w programie The Voice of Holland (razem z Ilse DeLange). Jednym z najnowszych projektów  Oosterhuis jest grupa Ladies of Soul w skład której wchodzi też Edsilia Rombley (ESC 1998, 2007) oraz Glennis Grace (ESC 2005). 

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: NOS, escunited