Hooverphonic: wywiad z reprezentantami Belgii na Eurowizję 2020

Zespół Hooverphonic, reprezentujący Belgię, pierwszym uczestnikiem Eurowizji 2020. Podczas trasy koncertowej w Polsce zapytaliśmy ich o utwór, z którym zamierzają wystąpić w Rotterdamie oraz o plany na najbliższy rok. Sprawdźcie, co nam odpowiedzieli!

1 października w wieczornym programie Vandaag na kanale poznaliśmy kolejnego reprezentanta Belgii. Będzie nim doświadczony i uznany, nie tylko na lokalnym rynku, zespół Hooverphonic. Grupa powstała w 1995 roku, a już rok później wydała debiutancki album pt. A New Stereophonic Sound Spectacular. Od tamtej pory nagrała dziewięć płyt studyjnych oraz wydała kilka albumów koncertowych. Jej skład wielokrotnie się zmieniał, a obecną wokalistką zespołu jest Luka Cruysberghs, która dołączyła do zespołu w kwietniu 2018 roku.

Mieszkańcy Belgii wiążą ogromne nadzieje z udziałem zespołu rozpoznawalnego na arenie europejskiej w konkursie. W wywiadach dla lokalnych mediów grupa podkreślała, że to czwarte zaproszenie do wyjazdu na Eurowizję, jakie otrzymali od nadawcy z Flandrii. Dlaczego Hooverphonic wcześniej odmawiali? Z jakim utworem pojadą do Rotterdamu i czym dla nich jest Eurowizja? Tylko u nas rozmowa z pierwszymi uczestnikami Eurowizji 2020!