Za nami finał ”The Next Star” – zakończony niespodzianką!

Od początku grudnia śledzić mogliśmy izraelskie talent show ”The Next Star”. Dziś wreszcie poznaliśmy zwycięzcę. Jest to Hovi Star – w maju pojedzie on reprezentować Izrael na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Piosenka, jaką zaśpiewa na ESC, to Made of Stars. Utwór został skomponowany przez Dorona Medalie, który odpowiadał również za Golden Boya (ESC 2015).

https://www.youtube.com/watch?v=pMWtFb9A88w&ebc=ANyPxKokZjsrTiPlXSM19JmHeyPdyN8zdPQii692zJkBIOQemDzI6Anh0PLcrcoBRxBEhCi3RKrGxkNtkN3iucNcobdoxrQiVA

Hovi nie był faworytem do wygrania finału. Mówiło się o tym, że producenci bardzo mocno stawiają na Nofar Salman, jak się jednak okazało, wokalista przegrała… jednym procentem! Hovi otrzymał 69 % poparcia, a Nofar 68 %. W superfinale znalazła się również Ella Daniel, wokalistka osiągnęła wynik 58 %. W tym etapie głosowali tylko i wyłącznie widzowie. W pierwszej części odcinka wyeliminowana została Gil Hadasch – niestety jej cover Show Must Go On nie spodobał się ani widzom, ani jury, co spowodowało, że wokalistka została odrzucona i nie miała możliwości zaśpiewać swojego utworu, Follow the Sun, który był uważany za faworyta fanów.

Hovi Star znany był izraelskiej publiczności (podobnie jak Mei Feingold – ESC 2014) z udziału w siódmej edycji ”Kokhav Nolad (A Star Is Born)”. Plotka głosi, że w finale izraelskich selekcji Hovi chciał zaśpiewać własny utwór, jednak produkcja nie wyraziła na to zgody. Ostatecznie Hovi ‚współdzielił’ utwór z Nofar, jednak to on ze starcia wyszedł zwycięsko.

Izrael w tym roku wystąpi w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 12 maja, gdzie między innymi z Polską walczyć będzie o awans do finału. Czy po raz drugi z rzędu się uda?

Źródło: esctoday.com, wiwibloggs.com  Foto: 

 

3 KOMENTARZE

  1. O dziwo, piosenka nawet wpada w ucho. Nie jest to mój faworyt do zwycięstwa – na razie najbardziej podobają mi się utwory Jamali, Łazariewa, Ivana z Białorusi oraz Bośni i Hercegowiny. Wysoko oceniam też Cypr i Gruzję.

  2. Nie jest źle, ale też nie ma rewelacji. Raczej nie będzie to mój faworyt, ale też nie pójdę w tym czasie zrobić herbaty, czy czegoś 🙂 . Takie dość przyjemne, eurowizyjne tło, na dobrym poziomie 🙂 . No ale myślę, że Hovi nie osiągnie takiego wyniku, jaki był w zeszłym roku.