Marina Maximillian Blumin nie chce reprezentować Izraela. Krajowy nadawca nadal zastanawia się nad wyborem swojego reprezentanta na przyszłoroczny konkurs.

Mimo zawieszenia działalności izraelskiej stacji IBA, nie przeszkadza to stacji w wysłaniu reprezentanta na 60. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Wiedniu. W przygotowaniach do widowiska nadawcę wspiera radio 88FM, która przygotowała z telewizją krótką listę potencjalnych reprezentantów. Znaleźli się na niej Ester Rada, Asaf Avidan oraz Marina Maximillian Blumin. Ta ostatnia była główną faworytką telewizji, jednak jak donosi Israel Hayom, woli się ona skupić na koncertowaniu oraz różnych nowych projektach.

Prawdopodobnie IBA skupi się teraz na pozostałych dwóch nazwiskach. O ile Ester może nie być zbytnio rozpoznawalna europejskiej publiczności, o tyle Asaf ma na swoim koncie piosenkę One Day, której remiks w wykonaniu DJ Wankelmuta (One Day/Reckoning Song) stał się hitem w wielu krajach Europy, w tym m.in. w Polsce.

W tym roku Izrael reprezentowała wielka gwiazda tamtejszego rynku muzycznego, Mei Feingold, z piosenką Same Heart. Pomimo bycia faworytką wielu fanów, utwór odniósł spektakularną porażkę, zajmując przedostatnie miejsce w półfinale.


Źródło: esctoday.com    Foto: vogue.it

Poprzedni artykułIslandia szuka utworów
Następny artykułHiszpania potwierdza udział
Aleksandra Wąsek
Urodzona w roku debiutu i największego sukcesu Polski na Eurowizji. Konkurs ogląda nieprzerwanie od 2003 roku, prawdziwą psychofanką stała się pięć lat później. Eurowizyjne utwory które najbardziej ceni to te nieszablonowe, choć ma też słabość do tradycyjnych bałkańskich brzmień. Jej ulubioną konkursową piosenką od lat jest 'My Star' grupy Brainstorm, a w pracy redaktorskiej patronuje jej... Sanna Nielsen. Członek eurowizja.org od 2014 roku, znana jest głównie z selekcyjnych felietonów.

2 KOMENTARZE