valentina monetta

San Marino po raz pierwszy wybierze swojego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji poprzez preselekcje narodowe. Pierwszy półfinał, wcześniej nagrany w studiu, został wyemitowany w zeszły piątek. Dziś będzie można śledzić dalsze zmagania artystów. O której startuje drugi półfinał preselekcji narodowych w San Marino i gdzie będzie można go obejrzeć?

Stacja SMRTV rozpocznie emisję drugiego półfinału preselekcji o godzinie 20:00. Wspomniany kanał jest dostępny m.in. na platformie NC Plus. Osoby, które nie mają dostępu do telewizji satelitarnej, będą mogły śledzić zmagania w internecie, klikając w ten LINK.

Drugi półfinał preselekcji narodowych w San Marino został nagrany w stolicy Słowacji, Bratysławie.  Na tamtejszej scenie zobaczymy ponownie 11 artystów. Wykonają oni jednak inne utwory niż tydzień temu. Ich zmagania wokalne, a dokładniej rzecz ujmując, wersje akustyczne, oceniać będzie 4-osobowy panel jurorski. To właśnie profesjonaliści wskażą utwory, które poszczególni wykonawcy zaśpiewają w trakcie wielkiego finału zaplanowanego na 3 marca.

Dziś usłyszymy m.in. następujące piosenki:

 • SorryIROL wraz z Bastim
 • Moonlight –  Judah Gavra
 • Hold onEmma
 • Yo no soy tu chicaCamilla North

Finał preselekcji narodowych w San Marino, który odbędzie się 3 marca, będzie transmitowany na żywo. Reprezentant zostanie wybrany głosami widzów i jury. O ostatecznym stosunku głosów jurorów do wyników televotingu zadecyduje liczba głosów oddanych przez aplikację. Za każdy głos oddany na konto swojego ulubionego twórcy trzeba zapłacić 1 euro za pośrednictwem platformy PayPal. Ma to zapobiec oszustwom, które przyczyniają się do wypaczenia wyników rywalizacji. Poniżej prezentujemy ogólne zasady przyjęte przez nadawcę SMRTV.

 1. Jeżeli zostanie oddanych mniej niż 50 000 głosów, głosowanie widzów będzie stanowiło 10% ogólnej liczby głosów.
 2. Jeśli zostanie oddanych powyżej 50 000 głosów, ale ich łączna liczba nie przekroczy 100 000, głosowanie publiczności będzie miało wartość 20% ogólnej puli głosów.
 3. Jeżeli widzowie oddadzą od 100 000 do 200 000 głosów, ich wkład w końcowy rezultat wyniesie 30%.
 4. Przy 200 000 – 250 000 głosów punktacja publiczności będzie stanowiła 40% końcowego rezultatu
 5. Dopiero przy ponad 250 000 głosów jury i widzowie będą mieli taką samą władzę (system 50 na 50).

Punktacja zostanie przyznana z wykorzystaniem tzw. systemu eurowizyjnego (tj. 12, 10, 8-1 pkt).

Lista 11 finalistów, którzy powalczą o bilet do Lizbony, przedstawia się następująco:

 • Camilla North (Norwegia)
 • Emma Sandstrom (Finlandia)
 • Franklin Calleja (Malta)
 • Giovanni Montalbano (Włochy)
 • Irol (San Marino)
 • Jennifer Besky (Niemcy)
 • Jessika (Malta)
 • Judah Gavra (Izrael)
 • Sara de Blue (Austria)
 • Sebastian Schmidt (Niemcy)
 • Tinashe Makura (Zimbabwe)

Źródło: Esctoday.com, Wiwibloggs.com, Dziennik-eurowizyjny.pl

Fotografia: screen z serwisu YouTube

Poprzedni artykułDziś finał preselekcji na Białorusi! Gdzie oglądać koncert na żywo?
Następny artykułFuture Folk – nowoczesność i tradycja połączone brzmieniem
Magdalena Kukurowska
Od lat namiętnie śledzę Eurowizję, a prywatnie pracuję jako redaktor serwisów internetowych. Jestem zakręcona na punkcie muzyki, dobrej literatury, fotografii, sześciu uroczych nimf i języka rosyjskiego, który próbuję przyswoić we własnym zakresie. Eurowizją interesuję się od zwycięstwa Dany International. Uwielbiam folk, rock, reggae i piosenki w językach narodowych. Do ulubionych zwycięzców Eurowizji zaliczam Dimę Bilana i Alexandra Rybaka. Jeśli natomiast chodzi o piosenki, to nieustannie powracam do "You are the only one" Siergieja Łazariewa, "Horehronie" Kristiny ze Słowacji, "No one" Mai Keuc, "Mojot svet" Karoliny Gocevy, "Moja stikla" Severiny i "Calm after storm" The Common Linnets. W redakcji opiekuję się Białorusią, Czarnogórą i San Marino. Współpracuję też z koordynatorami grup odpowiedzialnych za Macedonię, Ukrainę i Rosję. Odpowiadam również za korektę tekstów i obecność przecinków we właściwych miejscach:)