A jednak! Włochy na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu reprezentować będzie trio Il Volo. 

Wszystko stało się jasne. Fankom udało się wypchnąć trio młodych tenorów do zwycięstwa i to oni zgarnęli Złotą Palmę 65. Festiwalu w Sanremo za swój utwór Grande amore. Drugie miejsce, pomimo znakomitego występu zajął Nek, a trzecie Malika Ayane.

Zsumowane głosy widzów i jury rozłożyły się następująco: Il Volo 39%, Nek 35%, Malika Ayane 26%. W televotingu zdecydowanie prowadzili jednak tenorzy zdobywając aż 56% smsów.

Trio wyraziło zainteresowanie reprezentowaniem Włoch na Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu, o czym poinformowało na wczorajszej, porannej konferencji prasowej.

Fani oraz krytycy muzyczni są wyjątkowo podzieleni. Jedni zachwycają się talentem wokalnym zespołu, drudzy wskazują na przerysowanie i groteskowość utworu opierająca się wręcz o kicz.

11 KOMENTARZE

  1. Mieć tyle świetnych piosenek a wybrać utwór który trąci patosem, a wręcz kiczem…bez komentarza.
    No, nic, piosenka nie jest zła ale ja mam problem z takimi napuszonymi propozycjami. Nie każdy też lubi śpiew tenorowy, tak więc nic dobrego im nie wróżę. Może jeszcze się do nich przekonam.

    Nina, Nek, Malika, Chiara,Annalisa, Dear Jack 🙁 🙁

  2. Podpisuję się pod opiniami Priama i Julki. Utwór włoski podoba mi się, ale rzeczywiście jest zbyt pompatyczny. Dla mnie osobiście, za długie zwrotki, troszkę trzeba czekać, nim usłyszymy refren. Ale być może tak musi być w wersji oficjalnej. Jednak skrócenie tej piosenki do wersji eurowizyjnej wyjdzie, moim zdaniem, na dobre 🙂 Mimo wszystko,nie widzę tego utworu wśród faworytów do Grand Prix, a tym bardziej, by zajął miejsce w Top 5. Opera zazwyczaj kiepsko radziła sobie na Eurowizji. Może teraz będzie inaczej 🙂

  3. Utwór sam w sobie nie jest zły. Jednak obawiam się, że skończy tak jak Amaury Vassili z utworem „Sognu” (Francja, 15 miejsce). Na tle obecnie wybranych utworów wyróżnia się, ale czy to wystarczy… poczekamy – zobaczymy.