Sopot TOP Of The TOP Festival z bardzo dobrym wynikiem oglądalności.

W dniach 23-24.08.2013 odbyła się 2. edycja międzynarodowego Sopot TOP Of The TOP Festival. Wydarzenie jest kontynuacją Sopot Festival, który przed rokiem wrócił po 2-letniej przerwie spowodowanej remontem Opery Leśnej. Pierwszego dnia na sopockiej scenie pokazano dwa koncerty: Live Is Life wypełniony przebojami lat ’80 (m.in. Belindy Carlisle, Heleny Vondrackovej, Lombardu czy Budki Suflera) oraz konkurs TOP Of The TOP. W drugim dniu zobaczyliśmy koncert z okazji 5-lecia serwisu Muzodajnia.pl.

Jak już donosiliśmy, na scenie Opery Leśnej nie zabrakło gwiazd związanych z Eurowizją. W piątkowym konkursie wzięli udział m.in. Loreen (ESC 2012), Krista Siegfrids (ESC 2013) i grupa PeR (ESC 2013), a w sobotnim koncercie DJ Bobo (ESC 2007), Arash (ESC 2009), Blue Cafe (ESC 2004) oraz Edyta Górniak (ESC 1994), która już w piątek urzekająco zaśpiewała wielki przebój Jennifer Rush „The Power Of Love” oraz pojawiła się w duecie z Mattem Duskiem, a w sobotę rozgrzała publiczność przebojami „Teraz Tu”, „Linger” i własną interpretacją „Nothing Else Matters” grupy Metallica.

Sporo emocji dostarczył konkurs „TOP Of The TOP”. Zwycięzcę wyłoniono w głosowaniu SMS-owym widzów Polsatu, a nagroda – Bursztynowy Słowik – za utwór You Will Never Know trafiła w ręce Imany (Francja). Słowika wręczył piosenkarce prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. Przyznano też nagrodę specjalną słuchaczy radia RMF FM, którą otrzymała Amy Macdonald (Wielka Brytania).

Sopocki Festiwal był bardzo chętnie oglądany przez widzów zebranych przed telewizorami. Jak podaje Telewizja Polsat, jej średnie udziały w rynku podczas obu festiwalowych wieczorów wyniosły 25,4% wśród wszystkich badanych osób (4+) oraz 27% w komercyjnej grupie osób między 16. a 49. rokiem życia, co dało stacji pozycję lidera. Wynik ten napawa optymizmem, że Polacy wciąż z zainteresowaniem oglądają koncerty na żywo i chętnie śledzą konkursowe zmagania bliżej nie znanych artystów. Nie ukrywajmy bowiem, że wielu wykonawców biorących udział w konkursie TOP Of The TOP to dla Polaków osoby anonimowe – podobnie jak na Eurowizji. Czy wynik Polsatu sprawi, że władze TVP podejmą pozytywną decyzję o powrocie Polski na Eurowizję już w 2014 roku? Wciąż nie tracimy nadziei.

Zobaczmy i posłuchajmy jak w Sopocie zaśpiewali Edyta Górniak & Matt Dusk:

Źródła: polsat.pl, facebook.com/SopotTopOfTheTopFestival

Poprzedni artykuł„To było niesamowite doświadczenie” – wywiad z Patriciją Crnkovič
Następny artykułKopenhaga 2014!
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...