Dzisiaj wieczorem odbyła się pierwsza eurowizyjna impreza tego sezonu. Sprawdzamy jak sobie poradziła Monika Kuszyńska.

Eurowizyjne imprezy promocyjne to nie tylko okazja, aby zaprezentować się szerszej publiczności. Jest to też możliwość aby oswoić się z charakterem wydarzeń eurowizyjnych, a także zapoznać się z konkurencją.

Dzisiaj wieczorem miała miejsce pierwsza z tegorocznych imprez tego typu – Eurovision Pre-Party Riga 2015. Koncert w Rydze jest organizowany już drugi raz przez Łotewski oddział OGAE.  W tym roku wzięło udział 7 uczestników tegorocznej Eurowizji oraz 4 gości specjalnych (wiecej TUTAJ). Wśród uczestników znalazła się reprezentantka Polski – Monika Kuszyńska.

Wydarzenie poprzedzała konferencja prasowa wykonawców. Niestety niewszyscy zaproszeni (reprezentaci Azerbejdżanu i Gruzji) stawili się na niej. Uczestników pytano o to czym dla nich jest Eurowizja oraz jak im się podoba Ryga. Monika Kuszyńska wspomniała, że  Eurowizja jest świetną okazją do przedstawienia idei, którą promuję: aby przełamywać słabości, dzięki sile miłości. Wokalistka stwierdziła, że jest tego żywym przykładem, jednocześnie przypominając historię swojego wypadku. Polscy fani chwalą reprezentantkę za znajomość angielskiego oraz swobodę wypowiedzi.

Poniżej przedstawiamy nagrania wywiadów z Moniką dla dwóch eurowizyjnych portali.

Sam koncert odbył się w klubie Palladium, gdzie wcześniej miały miejsce koncerty Jamesa Blunta, Yanna Tiersena czy Reginy Spector. Poniżej przedstawiamy zapis z występu Moniki oraz wybrane występy jej konkurencji.

https://www.youtube.com/watch?v=fAu717sV94M

Jednym z gości był Aleksander Rybak – zwycięzca Eurowizji z 2009 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=3FR5aR3XdHU

Źródło: wiwibloggs, ESCKaz, Palladium.lv, Monika Kuszyńska