W poniedziałek dowiedzieliśmy się które kolejne dwie piosenki zostały przez internautów uznane za najgorsze. Utwory te w konsekwencji zostały odrzucone z selekcji.

Z selekcjami pożegnały się dwie kompozycje: „Breakaway” (śpiewana we wcześniejszych odcinkach przez Monike Linkytė oraz Martynasa Kavaliauskas) oraz „Last Date” (śpiewane przez Vaidasa Baumila oraz przez wyeliminowanego już Justinasa Lapatinskasa). Pozostałe w rywalizacji piosenki to: „Attention”, „Blowing Out Cobwebs”, „Dying”, „Is This The Way (You Want Me)”, „It’s All About A Boy”, „It’s Not Too Late”, „Let’s Share That Love Tonight”, „Take A Look At Me Now”, „Worlds Apart” oraz „You Found Me”.  TUTAJ można głosować na najlepszą piosenkę. W tej chwili ze zdecydowaną przewagą ma „Blowing Out Cobwebs”, na drugim miejscu plasuje się  „Worlds Apart”, na trzecim zaś „Attention”.

Dla przypomnienia: w sobotnim odcinku odpadła Ieva Zasimauskaitė. O wyjazd do Kopenhagi ciągle walczą Mia, Vaidas Baumila, Monika Linkytė, Martynas Kavaliauskas oraz Vilija Matačiūnaitė. Wielki finał odbędzie się 1 marca.