Minionej nocy tegoroczna reprezentantka Malty w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji urodziła syna. O ważnym dla piosenkarki wydarzeniu pierw poinformował media jej długoletni partner, Sean Gravina.

Media obiegła informacja o narodzinach dziecka maltańskiej piosenkarki. Rodzice nie kryją zachwytu i dzielą się informacją na portalach społecznościowych.

„Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią tej niesamowitej podróży! Nasze dziecko, Harry urodził się wczoraj i czuje się bardzo dobrze. Otrzymałam od Seana wiele wsparcia, które było mi bardzo potrzebne. Sam poród nie był dla mnie łatwy” – oznajmiła na profilu społecznościowym maltańska wokalistka, dodając liczne podziękowania za opiekę medyczną wszystkim lekarzom i pielęgniarkom wspierającym ją podczas ciąży jak i podczas samego porodu.

Ira Losco jest jednym z największych nazwisk maltańskiej muzyki. W okresie piętnastoletniej kariery zdobyła ponad 20 ważnych wyróżnień i współpracowała z najlepszymi muzykami świata, takimi jak Katie Melua, Maroon 5, Akon, Enrique Iglesias, Ronan Keating, Tokio Hotel, Gigi D’Alessio.

Losco rozpoczęła swoją karierę w 1998 roku w zespole Tiara. Pierwszym utworem, jaki został wydany przez grupę był Teleport Me, który znalazł się na ich debiutanckim mini albumie zatytułowanym Hi-Infidelity. Kolejny album zespołu ukazał się latem 2001 roku przy pomocy wytwórni Green Label. Promował ją singiel Basketball. W listopadzie ukazał się pierwszy krążek długogrający grupy pt. Butterfly.

W 2002 roku Losco wzięła udział w krajowych eliminacjach do 47. Konkursu Piosenki Eurowizji (Song for Europe 2002) z utworem 7th Wonder. W lutym wygrała finał selekcji, zostając reprezentantką Malty podczas widowiska organizowanego w Tallinnie, gdzie otrzymała łącznie 36 871 głosów od telewidzów. W finale imprezy zajęła ostatecznie drugie miejsce, zdobywając łącznie 164 punkty, w tym maksymalne noty (12 punktów) od telewidzów z Wielkiej Brytanii i Danii oraz jurorów z Chorwacji. Zwyciężczynią konkursu okazała się Marie N reprezentująca Łotwę z piosenką I Wanna. Pokonała ona Ire zdobywając o 12 punktów więcej od maltańskiej reprezentantki.

Niedługo po udziale w konkursie zakończyła współpracę z zespołem Tiara, skupiając się na karierze solowej. W czerwcu 2004 roku ukazał się jej singiel I’m in Love Again. W kwietniu tego samego roku premierę miał jej debiutancki album solowy zatytułowany Someone Else, a w listopadzie 2005 roku światło dzienne ujrzała płyta pt. Accident Prone. W połowie 2008 roku Losco wydała swoją kolejną płytę zatytułowaną Fortune Teller. W październiku 2012 roku premierę miał jej kolejny krążek zatytułowany Love Me or Hate Me, a w marcu następnego roku wydała album pt. The Fire.

2005 rok był dla wokalistki szczególnie pracowity. Wyruszyła wówczas w trasę koncertową do Niemiec, gdzie zagrała jako support przed występami takich wykonawców, jak  Melanie CKatie MeluaElton John i Ronan Keating.

W grudniu 2015 roku została ogłoszona jedną z czterdziestu dziewięciu uczestników krajowych eliminacji eurowizyjnych, do których zgłosiła się z utworem Chameleon (Invincible). 23 stycznia 2016 roku wygrała finał krajowych selekcji, dzięki czemu reprezentowała Maltę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Sztokholmie. W marcu 2016 ogłoszono, że podczas konkursu Losco zaprezentuje całkiem inny utwór o tytule Walk on Water. Decyzja maltańskiej telewizji wywołała wiele kontrowersji lecz z czasem sprawa ucichła, a sam utwór zyskał wiele pochlebnych opinii i w odbiorze słuchacza przyjął miano „lepszego wyboru”.

Podczas występu w maju w pierwszym półfinale konkursu wokalistka zdobyła 3 miejsce i tym samym bez trudu zakwalifikowała się do finału, w którym ostatecznie uplasowała się w połowie stawki zdobywając 12 miejsce dla swojego kraju.

Ciąża Iry była częstym tematem rozmów na Malcie. Pogłoski o tym, że wokalistka spodziewa się dziecka krążyły w kraju od miesięcy. Oficjalną informacją o ciąży poinformowała fanów na dwa dni przed półfinałem Konkursu Eurowizji w Sztokholmie. Był to szczególny dla niej dzień, gdyż w jej kraju obchodzony był wówczas dzień matki.

„Jestem szczęśliwa, że mój chłopak Sean, rodzina i przyjaciele są tutaj, aby mnie wspierać. Dodam, że jestem szczególnie szczęśliwa, ponieważ celebruję swój pierwszy dzień matki, będąc już niedługo matką. Sean i ja jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy się z Wami podzielić tą nowiną” – powiedziała.

Z okazji narodzin maleństwa składamy świeżym rodzicom życzenia szczęścia i zdrowia, ale też cierpliwości i wyrozumiałości. Z radością odkrywania uroków nowego, wspólnego życia. Gratulacje!! 😉

źródła: wikipedia.org, iralosco.com, youtube.com, własne
zdjęcie: static.bz-berlin.de

1 KOMENTARZ

  1. Gratuluję! Każde nowe życie jest wielkim szczęściem!

    A propos zmiany piosenki: mi jednak bardziej podobał się „Chameleon”. „Walk on water” było zbyt chaotyczne – widać (i słychać) było, że sporo osób współpracowało przy tej piosence, a każda z innym pomysłem 🙂 . „Chameleon” miał jakiś tam klimat, a propozycja, która ostatecznie trafiła na Eurowizję, była tego klimatu, według mnie, pozbawiona. Choć nie była to najgorsza piosenka – miejsce w sumie zasłużone. Według mnie jednak, był to gorszy wybór.

    Sposób, w jaki zmieniono piosenkę, nadal jest, jak dla mnie, kontrowersyjny. Ok, w regulaminie była taka możliwość, więc ten fakt trochę ratuje tą kwestię. Mimo wszystko – ludzie głosowali na ten utwór, a przecież „Walk on water” wcale nie musiało się im tak samo podobać! Regulamin regulaminem, ale kto tak naprawdę czyta regulaminy wszelkich preselekcji? 😉 Powinno się ogłosić wprost, w telewizji, że wybiera się TYLKO wykonawcę, a co do piosenki, to się zobaczy. To by było bardziej jasne. Można też było zrobić kolejne preselekcje, z piosenkami Iry Losco właśnie, aby widzowie jeszcze raz zdecydowali. A nie takie coś, co się stało… Gdybym mieszkał na Malcie, to bym więcej nie zagłosował… zresztą co to jest, kilkanaście (tak?) procent wpływu na wybór… :]