Wczoraj zakończył się sezon preselekcyjny przed Eurowizją Junior 2016, poznaliśmy już wszystkich uczestników tegorocznego konkursu!

Podczas wczorajszego finału narodowego w Irlandii Grand Prix i bilet na Maltę zdobyła Zena Donnelly z utworem Bríce ar Bhríce w języku irlandzkim. Wokalistka rok temu zajęła w preselekcjach drugie miejsce, tym razem w finałowym duelu pokonała rywalkę – Amy McGrath i została drugą reprezentantką Irlandii podczas Eurowizji dla Dzieci. Poniżej prezentujemy jej konkursowy utwór wraz z teledyskiem:

Poznaliśmy już wszystkich uczestników Eurowizji Junior 2016 oraz konkurentów naszej reprezentantki – Olivii Wieczorek. O Grand Prix na Malcie powalczy aż 11 solistek, tylko dwóch solistów, dwa duety (jeden mieszany i jeden dziewczęcy), jedno dziewczęce trio i jeden dziewczęcy kwartet. Młode i utalentowane dziewczęta przeważają więc w stawce konkursowej, podobnie jak dwa lata temu, gdy konkurs także odbywał się na Malcie. Wtedy jednak triumfował…jedyny chłopiec w stawce – reprezentant Włoch.

Znamy już prawie wszystkie utwory. Na dniach odbędzie się premiera ostatniej piosenki – „Follow my heart” izraelskiego duetu Shir & Tim. Zanim jednak poznamy brzmienie tej siedemnastej propozycji, posłuchajmy, jak brzmi eurowizyjna wersja utworu, który był wybrany jako pierwszy – Besoj z Albanii. Podczas Eurowizji na Malcie Klesta wykona piosenkę w nieco zmienionej aranżacji oraz z fragmentem po angielsku.

Poniżej prezentujemy listę uczestników wraz z ich utworami. Kolejność startową poznamy 14 listopada.

Finał Eurowizji Junior 2016 już 20 listopada o 16:00 w TVP1 oraz TVP Polonia. Zwycięzcę wybiorą wspólnie jurorzy z dwóch grup – profesjonalistów i dzieci oraz eksperci ze Szwecji i Danii. W tym roku po raz pierwszy nie będzie głosowania telewidzów, dlatego ciężko jest przewidzieć, kto tak naprawdę ma szansę na wygraną bo nie wiemy, czym kierować się będą jurorzy przy tworzeniu swoich punktacji.

Źródło: JuniorEurovision.tv, fot.: Wiwibloggs, TG4