Poznajcie kolejną uczestniczkę Krajowych Eliminacji, która ponownie będzie walczyć o prawo reprezentowania Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Co sama sądzi o Eurowizji i kto ją na co dzień inspiruje? Przeczytajcie, co nam powiedziała i jak będzie wyglądać jej występ na KE, podczas którego zaprezentuje utwór Delirium.

Isabell ma obecnie 20 lat, mieszka w Szwecji, jej rodzice są polsko-szwedzkimi emigrantami. Jest absolwentką prestiżowego liceum muzycznego w SzwecjiNa scenie zadebiutowała mając 15 lat podczas koncertu na 50-lecie pracy twórczej Zbyszka Bizonia, wówczas śpiewała koło takich artystów jak Stan Borys czy Teresa Tutinas. Brała udział w 7. Edycji Mam talent (2014), gdzie zachwyciła swoim głosem jury i dostała się do odcinków na żywo. Była również uczestnikiem szwedzkiej edycji Idola, gdzie dostała tzw. złoty bilet, ale przez ostrą infekcję gardła musiała przerwać przygodę z tym programem.

Ponadto wspierała samą Sannę Nielsen (60. ESC, 3. miejsce), śpiewając u niej w chórkach podczas koncertu dla króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Kolejny „szwedzki” akcent w twórczości Isabell to fakt, że jej konkursową propozycję Voiceless, z którą rok temu zajęła 4. miejsce, skomponował Fredrik Kempe i David Kreuger – Panowie współpracowali wielokrotnie z gwiazdami eurowizyjnymi (Måns Zelmerlöw, Charlotte Perrelli, Sanna Nielsen i Eric Saade). W tym roku zaprezentuje utwór DeliriumZostał on już zaprezentowany przez piosenkarkę podczas sylwestra w Zakopanem. Za produkcję utworu odpowiadają szwedzcy producenci, w tym Joy Deb, jeden z autorów piosenki Heroes  Månsa Zelmerlöwa, z którą wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w 2015 roku.

Isabell dla eurowizja.org udzieliła odpowiedzi na kilka naszych pytań:

Z czym kojarzy Ci się Eurowizja? Od kiedy śledzisz ten konkurs?

Nie pamiętam nawet kiedy zaczęłam śledzić Eurowizję, bo byłam bardzo mała. Po prostu od zawsze ją śledzę! W Szwecji „Melfest” jest bardzo dużym wydarzeniem wiec naturalne jest, że z podnieceniem się patrzy na Eurowizję! 🙂 Eurowizja, kojarzy mi się z dobrą zabawą, kreatywnością, jednością, splendorem, glamour i ciężką pracą! Po prostu to wielkie wspaniałe show, o którym marzę od urodzenia 😀

Czy są jakieś utwory, które wyjątkowo lubisz z poprzednich edycji?

Moim all time favourite utworem eurowizyjnym jest Rise Like a Phoenix Conchity Wurst. Też uwielbiam Heroes Månsa Zelmerlöwa.

Rok temu w Krajowych Eliminacjach zajęłaś wysokie czwarte miejsce (u jury byłaś druga), czy osobiście byłaś zadowolona z takiego rezultatu czy czułaś niedosyt?

W zeszłym roku nie miałam żadnych oczekiwań, bo byłam debiutantką na preselekcjach więc byłam szczęśliwa, że zajęłam wysokie miejsce!

Zaprezentowałaś już publicznie w Polsce swój konkursowy utwór Delirium podczas sylwestra w Zakopanem, jak Ci się go śpiewało i jak odebrali go widzowie?

Chociaż było strasznie zimno, było to niesamowite przeżycie! Od dziecka zawsze w domu na sylwestra patrzymy w telewizji, na sylwestrowe imprezy z Polski. Jednym z moich marzeń było właśnie zaśpiewać w Polsce na takim koncercie noworocznym! Ale że zdarzyło się to tak szybko, to zaskoczyło mnie i byłam bardzo szczęśliwa, że dostałam tę szansę! Widzowie utwór odebrali bardzo dobrze! Mówili, że podobał im się Voiceless w zeszłym roku, ale Delirium przebija go 100 razy!

Mogłabyś zdradzić nam, jak będzie wyglądać Twój występ podczas Krajowych Eliminacji?

Troszeczkę mogę zdradzić 😉 Będą mi towarzyszyć dwie chórzystki oraz jedna tancerka. Ciekawostką jest, że LED content na mój występ zrobi ten sam Pan, co zrobił LED content dla Margaret w Melodifestivalen 🙂

Czego oczekujesz od udziału w polskich eliminacjach do Eurowizji?

Dobrej zabawy! Dobrego Show! I idziemy po wygraną 😉

Kogo ze stawki konkursowej 3 marca obawiasz się najbardziej?

A to zachowam dla siebie 😉

Wiemy, że brałaś udział w szwedzkiej edycji „Idola” oraz polskim „Mam talent” – co dał Ci udział w tych programach?

Te programy dodały mi pewności siebie! 🙂 Oraz fajną wiedzę o tym, jak takie program telewizyjne są robione. Nie wygląda to zawsze tak, jak jest w rzeczywistości!

Czy jest ktoś, kto inspiruje Cię w Twojej codziennej pracy?

Beyonce, Michael Jackson, Bruno Mars, Ariana Grande, Zara Larsson… the list goes ooooooon. Inspiruję się bardzo dużą grupą artystów. Dodają mi siły, inspiracji, radości i motywacji, aby twardo dążyć do moich celów i być pewnym siebie!

Twoja rodzina mieszka obecnie w Szwecji, w przyszłości zamierzasz tworzyć właśnie w tym kraju czy w Polsce?

Tego jeszcze nie wiem! Zobaczymy, gdzie kariera mnie poniesie. Ale moim life goal jest, żeby cały świat był moim „polem pracy”. Po prostu chcę być an international artist!

W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji i czytelników portalu eurowizja.org dziękuję Ci za rozmowę i trzymam kciuki podczas Krajowych Eliminacji 🙂

Bardzo dziękuję! Bardzo mi miło 🙂

Źródło biogramu: mynewsdesk, Zdjęcie: funpage na FB Isabell Otrębus

2 KOMENTARZE