Przepadli na Mundialu i podczas Eurowizji w Kopenhadze, ale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa! Włosi debiutują na Eurowizji dla Dzieci 2014!

Oficjalny portal JuniorEurovision.tv z radością poinformował, że Włochy zadebiutują podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2014 na Malcie. Nadawcą odpowiedzialnym za udział Italii w JESC będzie stacja RAI Gulp o tematyce dziecięcej. Na razie nie wiadomo w jaki sposób zostanie wybrany reprezentant Włoch. Europejska Unia Nadawców jest bardzo zadowolona z negocjacji z telewizją RAI podkreślając, że Włochy i Maltę od lat łączy „muzyczna” przyjaźń. Co ciekawe, w popularnym włoskim programie muzycznym „Ti lascio una canzione” brała udział zarówno tegoroczna reprezentanta Malty, jak i ubiegłoroczna zwyciężczyni JESC – Maltanka Gaia Cauchi, która uczestniczyła też w San Remo Junior. Jeśli w konkursie ponownie wystartuje San Marino, Włosi będą mieć niemal „pewne” dwunastki z dwóch państw.

Swojej „dwunastki” pozbawiony będzie natomiast powracający Cypr. Dziś telewizja grecka NERIT poinformowała, że ostatecznie zmuszona jest odrzucić propozycję powrotu na Eurowizję dla Dzieci. Przeszkodą okazały się problemy finansowe. Nieoficjalne mówi się, że EBU prowadzi zaawansowane negocjacje z norweską stacją TV2. Norwegia brała udział w trzech pierwszych edycjach Eurowizji dla Dzieci, organizowała konkurs w 2004 roku.

Eurowizja dla Dzieci 2014 odbędzie się 15 listopada na Malcie, w miejscowości Marsa. Scena zbudowana zostanie w obiekcie stoczni jachtowej, a konkurs na żywo będzie mogło śledzić ok 4,5 tys. widzów. Sprzedaż biletów ruszy w sierpniu.

źródło: JuniorEurovision.tv, Oikotimes.com, fot. Mondoteen

1 KOMENTARZ

  1. No to w takim razie najwyższy czas przekonać do konkursu nasz polski odpowiednik Rai Gulp czyli kanał TVP ABC zwłaszcza że wraz z jego startem do niego trafiły polskie prawa eurowizyjne.
    Sama stacja z tego co się dowiedziałem jest za ale na przeszkodzie są kwestie finansowe 🙁