Izrael: KAN zmienia proces wyboru piosenki na Eurowizję 2021


Eurowizja 2021 dopiero za kilka miesięcy, ale poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących stawki. KAN (izraelski nadawca publiczny) zmienia proces wyboru piosenki. Mniej piosenek, zmiana regulaminu, inne zasady przeprowadzenia selekcji. Co dokładnie uległo zmianie?

KAN zmienił proces wyboru izraelskiej piosenki na Eurowizję 2021, występy na żywo, a o zwycięskim utworze zdecydują głosy widzów w wyborze online.

EuroMix informuje, że izraelski nadawca publiczny zmienił zasady wyboru piosenki na przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Wcześniej planowano, aby wybór piosenki i głosowanie nastąpiły przez program telewizyjny (głosowanie sms) oraz internetowo (głosowanie online), jednakże nadawca stwierdził, że wybór odbędzie się jedynie przez show telewizyjne z głosami internetowymi. Niestety ta informacja wywołała falę krytyki wśród autorów piosenek, którzy przygotowali swoje utwory do wcześniej ustalonych zasad.

Eurowizja 2021: Izrael wyłania reprezentanta

KAN poinformował EuroMix o tym, że wszystkie zgłoszone piosenki już oceniono i dziesięć utworów przeszło do następnego etapu. Jest to aż 6 utworów mniej niż wcześniej zapowiedziano.

Dziesięć piosenek zostanie opublikowanych na specjalnej stronie, gdzie izraelscy fani będą mogli wybrać ulubiony utwór. 2 z 10 piosenek przejdzie do kolejnego etapu, oraz dodatkowa piosenka wybrana przez jury (w sumie już trzy utwory). Głosowanie internetowe zostanie powtórzone podczas programu na żywo, i to ono zdecyduje o piosence, którą Eden wykona w Rotterdamie.

Specjalne show, nazwane „Our Song for Eurovision” zostanie wyemitowane pod koniec stycznia lub na początku lutego. Wtedy też dowiemy się kim są autorzy piosenek i wybrana zostanie piosenka Eden.

Eurowizja 2021: co wiemy?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18, 20 i 22 maja w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Część planów organizatorów na ten rok zobaczymy w przyszłym roku. Konkurs poprowadzą Chantal Janzen, Jan Smit i Edsilia Rombley. Z kolei NikkieTutorials przeprowadzi wywiady z uczestnikami i będzie gospodynią widowiska transmitowanego w internecie. Nie zmieni się ani slogan, ani projekt sceny autorstwa Floriana Wiedera. Znaczącą różnicą w stosunku do Eurowizji 2020 jest możliwość występu z wgranymi chórkami. Logo przyszłorocznego konkursu zostanie odświeżone, a na ostateczny jego wygląd będzie mieć wpływ lista uczestniczących państw. Dodatkowo, Europejska Unia Nadawców przygotowała także cztery różne scenariuszy organizacji wydarzenia, dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. W konkursie weźmie udział 41 krajów.

Do tej pory ogłoszono, że na Eurowizji 2021 pojawi się przynajmniej 20 niedoszłych uczestników tegorocznego konkursu. Wśród wykonawców, którzy na pewno zaśpiewają w Rotterdamie są m.in.: Daði z Islandii, Hooverphonic z Belgii, Victoria z Bułgarii czy Eden z Izraela.

https://www.youtube.com/watch?v=YjzyZZ-oidc
Exit mobile version