Drugi odcinek ”The Rising Star”

Wygląda na to, że Izrael na nowo pokochał Eurowizję. Show ”The Rising Star” (tłumaczone też jako ”The Next Star”), które rok temu ”przy okazji” miało wybrać reprezentanta tego kraju, w tym roku od wzmianek o ESC aż kipi. W pierwszym odcinku nie tylko przypomniano sukces Nadava Guedja na Eurowizji w Wiedniu, ale też przed każdym castingiem uczestnicy ”pozowali” na tle eurowizyjnych scen z ostatnich lat. Dla porównania – rok temu pierwsza wzmianka o ESC padła dopiero… w finale.

Za nami pierwszy odcinek, w którym castingi przeszły między innymi grupy: drag queens – Kiara Duple z towarzyszkami czy ortodoksyjnych raperów Shtar. Oprócz nich do następnej rundy zakwalifikowali się: pochodząca z Argentyny  Eliana Lubinki, uczestnik izraelskiego Idola Hovi Star oraz Nofar Salman, która osiągnęła najwyższy wynik tamtego wieczoru, 93% poparcia widzów i jury.

Dziś wyemitowana zostanie druga część castingów. Niestety nie można śledzić transmisji internetowej show bez uiszczenia opłaty (początek o godz. 20.00), jednak pod TYM linkiem obejrzeć będzie można wszystkie występy już po zakończeniu show.

Źródło: wiwibloggs.com, facebook.com/TheNextStar.Keshet/   Foto: facebook.com/TheNextStar.Keshet/