Znamy nazwisko reprezentantki Izraela na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Stacja IBA wyłoniła spośród chętnych artystów Mei Finegold, która ostatecznie pokonała dwójkę rywali: Mayę Buskilę oraz Elę Doron.

 

Mei Finegold to 32-letnia wokalistka, której początki kariery opierają się na udziale w słynnym izraelskim show muzycznym „Kokhav Nolad”. Piosenkarka była zdecydowaną faworytką do zwycięstwa siódmej edycji programu, ostatecznie jednak zajęła w nim trzecią pozycję. Według ekspertów była jednak najciekawszą z uczestników pod względem muzycznym, a jej występy w show wielokrotnie budziły szeroki poklask. Repertuar, jaki zazwyczaj Mei prezentowała pochodził z pograniczna muzyki rockowej i brzmień alternatywnych. Takie wpływy można zauważyć również w kompozycjach z repertuaru piosenkarki wydanych po programie Kokhav Nolad.

Mei Finegold to nie pierwsza uczestniczka programu Kokhav Nolad, która ogłoszona została reprezentantką Izraela. Wcześniej tego miana dostąpili Shiri Maimon, Boaz Mauda i Harek Skaat. Już teraz wiemy, że przez najbliższe tygodnie izraelska stacja IBA rozpocznie poszukiwania utworów, jakie w narodowym finale w marcu zaśpiewa artystka. Poza piosenkami wybranymi przez stację, sama wokalistka również wskaże kompozycje ze swojego repertuaru, które podda pod ocenę widzów w celu wyłonienia utworu na Konkurs Eurowizji 2014.  W ostatecznej rozgrywce udział wezmą od 2 do 4 piosenek.

Poniżej jeden z występów Mei Finegold z Kokhav Nolad w roku 2009:

 

źródło: iba.org.il

1 KOMENTARZ

  1. Niech już nikt mi nie mówi, że nie warto oglądać Eurowizji. Wprawdzie co roku większość utworów jest słabawa, ale dla tych paru perełek nie żałuję swojego wolnego czasu w maju. Czuję, że Izrael mnie nie zawiedzie, wybierając piosenkę, bo samą reprezentantkę wskazał celująco.