Stacja IBA przerywa milczenie i informuje o sposobie wyboru reprezentanta. Znamy wstępne detale o formule tego przedsięwzięcia.

Krajowy nadawca izraelski przekazał dziś do publicznej wiadomości, że przyszłoroczny reprezentant Izraela na Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie wybrany wewnętrzną drogą selekcji. Nie oznacza to jednak, że cały wybór spoczywał będzie w rękach komisji – konkursowy utwór bowiem zostanie wyłoniony poprzez głosowanie SMS w trakcie telewizyjnego finału narodowego.

W chwili obecnej panel Jury złożony z ekspertów rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego artysta do miana reprezentanta Izraela. Wyłoniona osoba w specjalnym programie na żywo (finale narodowym), który odbędzie się prawdopodobnie w lutym 2014 roku wykona 3 piosenki – 2 z nich zostaną zgłoszone przez samego artystę, 1 natomiast wybrana będzie spośród publicznych zgłoszeń kompozytorów do stacji IBA.  Na więcej informacji należy jeszcze poczekać, jednak już teraz wiemy, że izraelski nadawca wraca do starszego, sprawdzonego już formatu selekcji. W ostatnich latach IBA wybrała wewnętrznie m.in. takich artystów jak Harel Skaat, Boaz Mauda czy duet Noa i Mira – wszyscy oni awansowali z półfinałów do finału. Natomiast tegoroczna edycja selekcji zewnętrznych KDAM, która zorganizowana była z większym niż zwykle rozmachem wyłoniła jako zwycięzce i reprezentanta wokalistkę Moran Mazor – nie udało jej się jednak z sukcesem przejść przez półfinał Eurowizji 2013.

Czy Wy macie już osobiste życzenia co do izraelskiej reprezentacji na konkurs w Kopenhadze?

 

źródło: http://www.iba.org.il/eurovil/

zdjęcie: wiwibloggs.com