Nominowana do nagrody MTV Europe Music Awards 2019, Roksana Węgiel odbiera nagrodę podczas finału Eurovision Junior 2018 w Mińsku, fot. EBU

W reakcji na zwycięstwo Roksany Węgiel w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, potwierdził, że krajowy nadawca będzie chciał ubiegać się o organizację Eurowizji Junior.

Jak powiedział prezes TVP w wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl:

Telewizja Polska wyrazi gotowość organizacji koncertu finałowego Eurowizji Junior 2019. Oczywiście wymaga to zgody Europejskiej Unii Nadawców. Jesteśmy gotowi i będziemy aplikować do EBU. Jeszcze za wcześnie, aby spekulować jakie miasto zgłosimy w aplikacji.

Ponadto Jacek Kurski, przy okazji gratulacji składanych polskich reprezentacji, wspomniał, że ubiegłoroczne polskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci nie zachwyciły swoim przebiegiem oraz były nieefektywne. Tym samym możemy spodziewać się ze strony Telewizji Polskiej, że przyszły reprezentant Polski w dorosłej Eurowizji również zostanie wybrany wewnętrznie.

Utwór Anyone I Want to Be podbił serca fanów Eurowizji Junior. Choć w głosowaniu jurorów zajął dopiero 7. miejsce z dorobkiem 79 punktów, to jednak według internautów Roksana Węgiel okazała się najlepsza, zdobywając 136 punktów, co ostatecznie dało zwycięstwo w Konkursie z wynikiem 215 punktów.

Foto: junioreurovision.tv
Źródło: wirtualnemedia.pl

2 KOMENTARZE