Jacques Houdek przygotowuje się do Eurowizji, ale nie zapomina o mediach, którym zdradził zamysł występu, oraz o fanach, dla których ma niespodziankę!

Tegoroczny reprezentant Chorwacji udzielił wywiadu w programie Novi Dan telewizji regionalnej N1 i zdradził parę szczegółów związanych ze swoim występem podczas półfinału Eurowizji 2017 w Kijowie. Za kreację sceniczną odpowiedzialny będzie Marco Falcioni, stylista współpracujący z Hugo Boss. Kolorem dominującym ma być czerń z elementami bieli i srebra – zarówno w stroju jak i w wizualizacjach. Wielu fanów spodziewa się prezentacji iście teatralnej, jednak Houdek podkreśla, że występ będzie bardzo minimalistyczny, ale wywołujący maksymalny poziom emocji.

Dziś ekipa Jacquesa Houdeka opublikowała specjalny teledysk do akustycznej wersji piosenki My Friend. W tej spokojniejszej wersji słychać skrzypce, wiolonczelę, fortepian, gitarę klasyczną oraz basową i cajón, ale ważne jest nie tylko to, co słychać, ale to co widać. Teledysk przedstawia Budę Jusicia, młodego fotografa, tancerza i modela, który w nowoczesny i innowacyjny sposób promuje język migowy. Tym samym eurowizyjne My Friend doczekało się tłumaczenia dla osób głuchych, a dodatkowo po raz pierwszy zaprezentowano też wersję tekstu w języku chorwackim. Klip do obejrzenia poniżej:

Jacques Houdek wystąpi w II półfinale Eurowizji 2017 z utworem My Friend który śpiewa (samodzielnie) w dwóch językach – po angielsku i włosku. Fani wciąż zastanawiają się, jak wokalista zdoła wykonać utwór na żywo, zważywszy na to, że w studyjnej wersji wykorzystuje dwie różne skale głosu.

Źródło: Eurosong.hr, fot. Dnevnik.hr