Telewizja Polska opublikowała już regulamin głosowania w trakcie sobotniego finału! Przedstawiamy najważniejsze informacje z tym związane.

Finał polskich preselekcji narodowych odbędzie się w sobotę 5 marca o 21:25 w siedzibie TVP w Warszawie. W konkursie weźmie udział dziewięciu wykonawców, a o zwycięzcy zadecydują wyłącznie widzowie głosując poprzez sms-y. Finał narodowy będzie transmitowany przez TVP1, TV Polonia oraz w Internecie na Eurowizja.tvp.pl.

Głosowanie będzie dostępne w trakcie każdego występu i także po zakończeniu wszystkich konkursowych presentacji, a wysyłać sms-y będzie można dopiero po wyraźnej informacji przekazanej przez prowadzącego – Artura Orzecha.

Plebiscyt rozpocznie się w momencie wyraźnego podania przez prowadzącego sygnału startu przyjmowania głosów, natomiast zakończenie ogłoszone zostanie przez prowadzącego, bądź za pomocą kraula tekstowego wyemitowanego na dole ekranu telewizora. W trakcie trwania całego Plebiscytu sygnał startu i zakończenia przyjmowania głosów zostanie zasygnalizowane dziesięciokrotnie. Czas trwania plebiscytu może ulec zmianie, o czym widzowie zostaną poinformowania na antenie TVP1 przez prowadzących koncert

Aby wziąć udział w głosowaniu i wesprzeć swojego faworyta, należy wysłać SMS z numerem od 1 do 9 (zgodnie z kolejnością startową) na 7350 (koszt wysłania wiadomości wynosi 3 zł netto tj. 3,69 zł z VAT). Należy pamiętać, że z jednej karty SIM można oddać nieograniczoną ilość sms-ów, ale tylko pierwszy z nich zostanie zaliczony na konto naszego faworyta! Pozostałe sms-y jedynie zwiększą szansę głosującego na wygranie nagród w konkursie Audiotele, ale nie pomogą naszemu ulubionemu artyście! Gdyby jednak spodobały się wam wszystkie występy, możecie wysłać maksymalnie 9 sms-ów, które będą się liczyć w głosowaniu – ale każdy na innego artystę. Innymi słowy: jeżeli pierwszego sms-a wyślecie na Edytę Górniak, a drugiego na Margaret – oba głosy zostaną zaliczone.

Jeden uczestnik Plebiscytu może pozostawić nieograniczoną liczbę zgłoszeń, z zastrzeżeniem, że system obsługujący głosowanie w Plebiscycie będzie rejestrował w czasie trwania plebiscytu wyłącznie pierwsze zgłoszenie wysłane za pomocą jednej karty SIM/USIM będące głosem oddanym na jednego nominowanego w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji 2016 i które zostało obsłużone przez platformę techniczną Integratora SMS. Zgłoszenia na jednego nominowanego przesłane z jednej karty SIM/USIM w ilości powyżej 1 sztuki zostaną zarejestrowane przez platformę techniczną Integratora SMS lecz nie zostaną jednak uwzględnione przy zliczeniu głosów na danego nominowanego w Plebiscycie i nie będą miały wpływu na zajmowane miejsce w klasyfikacji w Plebiscycie.

Poznaliśmy również kolejność startową dzisiejszego koncertu:

 1. Taraka – In the rain
 2. Napoli – My Universe
 3. Natalia Szroeder – Lustra
 4. Dorota Osińska – Universal
 5. Kasia Moś – Addiction
 6. Aleksandra Gintrowska – Missing
 7. Michał Szpak – Color of Your Life
 8. Margaret – Cool me down
 9. Edyta Górniak – Grateful

Ostateczne wyniki głosowania sms-owego zostaną podane pod koniec transmisji finału narodowego. Obsługę techniczną Serwisu SMS, w tym transmisję SMS, zapewnia Integrator tj. firma Digital Virgo S.A. z siedzibą w Warszawie. W przypadku problemów lub awarii głosowania sms, reprezentanta Polski wskaże specjalna komisja. Będzie ona także decydować w przypadku, gdy dojdzie do remisu między uczestnikami.

Szczegółowy regulamin głosowania dostępny jest TUTAJ.

Źródło: TVP, fot: TV Polonia (screen, Kamil Tychanow)

 

4 KOMENTARZE

 1. Regulamin:
  4.Głosowanie podzielone będzie na edycje, które zostaną przeprowadzone w trakcie Programu. Łączna liczba edycji, która zostanie przeprowadzona w ramach Programu wynosi 10. I edycja głosowania zostanie podzielona na 9 etapów. II edycja głosowania będzie składać się z 1 etapu.
  8.W przypadku awarii systemu SMS zliczającego głosy oddawane w trakcie Gali o decyzja o tym kto będzie reprezentować Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji 2016 zostanie podjęta przez specjalnie do tego powołaną Komisję Plebiscytową.

  Uważam że ten regulamin jest bardzo nie jasny. Po co tak mieszać?

 2. Troche dziwne. Powinno byc podane ile czasu bedzie sie mialo na glosowanie, np. 10 minut. Nie wiem po co takie ciuciubabki, czy glosowanie bedzie moglo trwac 30 minut? Przyczyna moze byc taka aby kazdy zdazyl zadzwonic/wyslac, a moze glosowanie bedzie do czasu az osoba namaszczona w koncu wyjdzie na prowadzenie.
  ta druga komplikacja tez powinna byc uczciwiej podana. Glosujesz raz, a potem to tylko udzial w loterii.
  No i ile glosowan, czy tylko jedno i wybieramy 1 z 9, czy np. najpierw wybieramy np. 3 piosenki (3 z 9), a potem 1 z 3.

  • Probowalem przeczytac Regulamin i wsyztko jasne. Tzn. malo co rozumiem.
   Najbardzie mi sie podoba zdanie:
   „Łączna liczba edycji, która zostanie przeprowadzona w ramach Programu
   wynosi 10. I edycja głosowania zostanie podzielona na 9 etapów. II edycja głosowania będzie składać się z 1 etapu. …”
   A co z III, IV, V, VI, VII, VIII, IX i X edycją?