Prace przygotowawcze do Eurowizji w Tel Awiwie trwają. W trzecim tygodniu przygotowań ekipa skończyła budować scenę. Zaczęły się też pierwsze próby techniczne sprzętu.

Przez ostatni tydzień w EXPO Tel Awiw sporo się działo. W poniedziałek przyjechały wozy transmisyjne [fot. 1]. Na tyle paneli LED zostały zamontowane lustra [fot. 2]. Postawiono kamery [fot. 3, 4], a podłoga sceny została pokryta ekranem LED-owym [fot 5]. Na gotowej scenie [fot. 6] rozpoczęły się dzisiaj pierwsze próby ze statystami (tzw. stand-in rehearsal), testy pirotechniki, wizualizacji oraz oświetlenia [fot. 7-12]. Ola Melzig w swoim internetowym dzienniku pokazał, jak wygląda miejsce, z którego kontrolowane są wszystkie aspekty show [fot. 13, 14] oraz jak wygląda jego tymczasowe stanowisko pod sceną [fot. 15]. W czwartym tygodniu prac prawdopodobnie dowiemy się, co będzie działo się na scenie podczas poszczególnych występów. Powinniśmy się również spodziewać rozpoczęcia budowy green roomu oraz centrum prasowego.

Fot. 1 – Wóz transmisyjny (Ola Melzig)
Fot. 2 – Lustra za ekranami LED (Ola Melzig)
Fot. 3 – Jedna z ruchomych kamer (Ola Melzig)
Fot. 4 – Kamery statyczne (Ola Melzig)
Fot. 5 – Układanie podłogi LED (Ola Melzig)
Fot. 6 – Gotowa scena (Ola Melzig)
Fot. 7 – Testy pirotechniki (Ola Melzig)
Fot. 8 – Scena od strony rampy do wnoszenia rekwizytów (ESCToday)
Fot. 9 – Scena z trybun (ESCToday)
Fot. 10 – Testy oświetlenia (esc_nl)
Fot. 11 – Oświetlenie w trójkątach (ESCToday)
Fot. 12 – Testy wizualizacji (Ola Melzig)
Fot. 13 – Widok z miejsca kontrolowania sceny (Ola Melzig)
Fot. 14 – Podłączanie sprzętu do kontroli show (Ola Melzig)
Fot. 15 – Tymczasowe stanowisko kontroli (Ola Melzig)

źródło i foto: profil Oli Melziga na Facebooku, m-m-pr.com/index.php/eurovision-diary-2019, kanał Oli Melziga na YouTube, ESCToday.com