Jana Burčeska reprezentantką Macedonii w Kijowie!

0
2791

Niespodziewany komunikat wydała dziś wieczorem telewizja macedońska MRT. Do Kijowa jedzie młoda wokalistka Jana Burčeska!

Młoda wokalistka Jana Burčeska została wewnętrznie wybrana przez telewizję macedońską MRT na reprezentantkę tego kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie. Efektem współpracy publicznego nadawcy i Jany oraz jej ekipy ma być nowoczesny i atrakcyjny utwór eurowizyjny z domieszką narodowego charakteru, z którym wokalistka będzie dumnie reprezentować Macedonię przed europejską i światową publicznością – czytamy w oficjalnym komunikacie telewizji MRT. Póki co nie ma jeszcze szczegółów projektu, a nadawca na razie nie poinformował, kiedy i w taki sposób wyłoniony zostanie utwór eurowizyjny dla Jany.

https://www.youtube.com/watch?v=z-Z4NjkDfF4

Karierę muzyczną Jana Burčeska rozpoczęła w pierwszej edycji macedońskiego Idola, gdzie zajęła 5. miejsce. W 2011 roku brała udział w projekcie UNICEF walczącym z przemocą w szkole, a rok później zadebiutowała podczas Skopje Fest z utworem Bi bila tvoja. W tym samym festiwalu startowała także rok później – tym razem w duecie z Mikim Sekulovskim. Wspólnie zaśpiewali utwór Ljubovna. Trzeci raz w ramach Skopje Fest wystąpiła w 2015 roku z piosenką Jas i ti. Wokalistka współpracowała z wieloma znanymi wykonawcami macedońskiego rynku muzycznego, np. z kultową formacją Mizar, z którą nagrała utwór Nebo. Prywatnie Jana związana jest z popularnym wokalistą Viktorem Apostolovskim.

Źródło: MRT.com.mk, inf. własne, fot.: telegraf.mk