Reprezentantka Macedonii przygotowuje się do występu w Kijowie i walki o miejsce w finale! Czy „Dance Alone” okaże się przepustką do sobotniej części Eurowizji 2017?

Tegoroczna reprezentantka Macedonii – Jana Burcheska – ma, według fanów, ogromne szanse na awans do wielkiego finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2017, co dla tego kraju będzie już wielkim sukcesem. Od momentu wprowadzenia dwóch półfinałów tylko jeden raz ten kraj awansował do finału – stało się to w 2012 roku za sprawą Kaliopi. Czy Dance Alone powtórzy jej sukces? Przekonamy się już niebawem. Jana Burcheska promowała swój utwór w Europie, występując m.in. na imprezie w Londynie, Tel-Avivie czy Amsterdamie, a teraz szlifuje wszystko to, co będzie związane z prezentacją sceniczną.

Za choreografię odpowiedzialna będzie Ambra Succi, szwedzka tancerka o włoskich korzeniach i sporym doświadczeniu eurowizyjnym. Współpracowała już m.in. z Loreen (przy choreografii do Euphorii) czy Poli Genovą. Teraz zajmuje się delegacją macedońską, a wcześniej stworzyła też układ taneczny, który Jana zaprezentowała w teledysku do Dance Alone. Succi przyznaje, że tempo pracy przy klipie było bardzo szybkie – spotkała się z Janą w pokoju hotelowym i miała jedynie parę godzin na ustalenie tego, jak wokalistka będzie ruszać się w klipie. Ambra jest jednak pod ogromnym wrażeniem młodej Macedonki, a zwłaszcza…jej długich nóg, które na pewno będą mocno wyeksponowane podczas występu w Kijowie.

Przyznaje, że Jana to pewna siebie, silna i niezależna kobieta i właśnie taki charakter wokalistki zostanie pokazany podczas występu. Choreografię Ambra ułożyła samodzielnie – twierdzi, że zajęło jej to około ośmiu godzin. Zgodnie z tytułem utworu, Jana zatańczy na scenie sama – nie będzie to wielkie show z mnóstwem niespodzianek, bo według choreografki, nie jest to potrzebne. Succi jest zdania, że utwór broni się sam bo jest pełen pozytywnej energii.

Macedonia wystartuje w II półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2017, który transmitowany będzie przez TVP1 i TVP Polonię w czwartek, 11 maja o 21:00. Będzie to osiemnasty udział Macedonii w konkursie, licząc nieudany debiut z 1996 roku, który zakończył się brakiem kwalifikacji do głównego finału. Najwyższy rezultat kraju to dwunaste miejsce Eleny Risteskiej w 2006 roku. Jej utwór Ninanajna zdobył w Atenach 56 punktów.

Źródło: text.mk,